Aktualności

WYBRZMIAŁY JUBILEUSZOWE NUTKI

Za nami XV, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki ROZŚPIEWANE NUTKI. Rekordowa pod względem liczby uczestników, przyznanych nagród i wyróżnień oraz – czasu trwania. Z najliczniejszej – 52. osobowej grupy reprezentantów szkół podstawowych na scenie ostatecznie wystąpiło 50 młodych wokalistów. Naprawdę było kogo posłuchać i oklaskiwać. Zasłużenie! Przed niektórymi być może dłuższa droga na szczyt, za to inni już go osiągnęli. Rewia talentów, pasji, ciężkiej pracy nad opanowaniem trudnej przecież sztuki wokalnej i aktorskiej – tego byliśmy świadkami od godz. 9.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Mam wrażenie, że przynajmniej kilka z nazwisk, które zapowiadano na chojnowskiej scenie, już wkrótce będzie miało szansę liczyć się na estradach całej Polski. Rosną nam talenty i to cieszy! Ze zgłoszonej do konkursu 17. osobowej grupy gimnazjalnej ostatecznie zaprezentowało się 15. uczestników. Najmniej liczna okazała się grupa najstarsza – w sumie zaprezentowało się pięciu wykonawców. Tu także warto było uważnie słuchać – zdolnej muzycznie młodzieży pojawiło się w Chojnowie mnóstwo. Jurorzy – Magdalena Marchewka (przewodnicząca) oraz Kamil Lis i Wojciech Kyc – stanęli więc przed niezmiernie trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych z najlepszych. Ostatecznie zadecydowali tak: Szkoły podstawowe – I miejsce ex aequo – Emilia Nowak i Karina Skwarczyńska. Równorzędne II miejsca – Zuzanna Lemantowicz i Alena Tomaszewska. Takie same dwa równorzędne miejsca III – Laura Bień i Martyna Czernik. A do tego wyróżnienia – Anna Sobkowicz, Julia Węgłowska, Michał Łysy, Lena Szymańska, Aleksandra Kociemba, Martyna Kuzniak, Oliwia Stefanowska, Jagoda Rataj.Swoje nagrody wręczyła radna Krystyna Czapska. Powędrowały one do Małgorzaty Pyrz, Salmy Rabeei i Piotra Sucheckiego. Swoją nagrodę w imieniu fundacji polsko-niemieckiej wręczył też Wojciech Kyc. Przypadła Otylii Pachli. A jeszcze można było wskazać piosenki i wykonawców godnych uznania… Wśród gimnazjalistów jurorzy postanowili nie przyznawać I miejsca. II miejsce przyznano Zuzannie Krupie, równorzędne III miejsca – Agnieszce Kochanek i Angelice Maszczak. Wyróżnieniem uhonorowano Natalię Sigłową, Julię Marciniszyn i Maję Kowalską. Nagroda radnej Krystyny Czapskiej powędrowała do Natalii Sigłowej, nagrodę fundacji polsko-niemieckiej wręczył Dominice Pawłowskiej Wojciech Kyc. Najstarsi uczestnicy zasłużyli, zdaniem jurorów, na miejsce II (Paulina Kurczab) i miejsce III (Eni Halilović). Nagroda radnej Krystyny Czapskiej powędrowała do Łukasza Zagrajka.

2017-04-03 10:58

Tancerki zespołu KARAMBOL II brązowymi medalistkami na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE Sosnowiec 2017

25 marca w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE. Do rywalizacji stanęły zespoły z całej Polski. Wśród nich znalazły się chojnowianki z zespołów KARAMBOL i KARAMBOL II. Miło nam poinformować, że tancerki z zespołu KARAMBOL II wywalczyły brązowe medale. GRATULACJE!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz filmików na naszym facebooku.

2017-03-28 09:52

ROZŚPIEWANE NUTKI 2017

W sobotę 1 kwietnia o godz. 9.00 zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Piosenki. W zakładce ROZŚPIEWANE NUTKI 2017 znajduje się kolejność występów oraz godziny rozpoczęcia poszczególnych kategorii wiekowych. UWAGA SOLIŚCI - w związku z dużą ilością zgłoszeń wykonujecie tylko jedną piosenkę. Po każdej kategorii rozdanie nagród. Przypominamy także o konieczności dokonania wpłaty.

2017-03-21 12:32

WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ

Działająca od kilku lat Pracownia Plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzona przy Domu Kultury od początku przez panią Jadwigę Jędrzejczyk, doczekała się wreszcie własnej wystawy. 22 lutego br. miał miejsce wernisaż, na którym można było zarówno podziwiać efekty prac, jak i porozmawiać z ich autorkami. Wśród 30 zaprezentowanych szkiców i prac malarskich dominują martwe natury, ale są też kompozycje kwiatowe czy pejzaże. Uwagę zwraca umiejętność kształtowania i wydobywania brył przedmiotów, operowania kolorem i światłem. Duże brawa należą się zarówno opiekunce grupy, jak i panią, które odważyły się zaprezentować własne dokonania. Przypomnijmy, że jeszcze przez cały marzec oglądać można prace pań: Janiny Działo, Bronisławy Jankiewicz, Kazimiery Laskowskiej, Bożeny Szarek i Anny Tarkowskiej.

2017-03-07 07:42

KONTRABASISTA NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Dla wszystkich miłośników teatru mamy nie lada gratkę. 24 marca br., o godz. 19.00 w spektaklu KONTRABASISTA wystąpi aktor teatru MASKA, pan Krzysztof Rogacewicz. Małgorzata Potoczak-Pełczyńska w "Nowinach Jeleniogórskich" po premierze napisała tak: "Trzeba mieć odwagę i pomysł aktorski na siebie, aby na scenie teatralnej mierzyć się z trudną formą monodramu i tekstem, który od wielu sezonów nie schodzi z afisza teatralnego, i to w wykonaniu znanego aktora, Jerzego Stuhra. Aktor Teatru MASKA, Krzysztof Rogacewicz podjął to ryzyko, wziął na warsztat „Kontrabasistę” według tekstu Patricka Süskinda (w tłumaczeniu Anny Gierlińskiej) i… przekonał do siebie publiczność. Monodram wyreżyserował Krzysztof Pulkowski. Historię muzyka, który w hierarchii orkiestry znajduje się na samym dole, a do tego przeżywa nieodwzajemnioną miłość. Krzysztof Rogacewicz opowiada własnym językiem scenicznym, z humorem i liryczną nutą. Wraz z upływem minut aktor skupia coraz większą uwagę widzów, których porywa historia kontrabasisty. Spektakl ma precyzyjną konstrukcję. Nie ma przypadkowego gestu, ruchu, pauzy. Twórcy zadbali o czytelność tekstu. Akcja rozgrywa się w małym pokoju, w którym bohater, muzyk, budzi swoje demony, by ostatecznie rozprawić się z nimi. - To rodzaj autopsychoanalizy. Po to, aby po takim dniu muzyk mógł pójść do codziennej orki bez ciężaru, który by mu zabronił być przyzwoitym rzemieślnikiem – w kuluarowych rozmowach po premierze reżyser zdradzał sekrety pracy nad monodramem. Przed premierą Krzysztof Rogacewicz mówił, że zależy mu na tym, aby każdy widz w tym spektaklu znalazł cząstkę siebie. Wsłuchując się w rozmowy premierowych widzów, można stwierdzić, że z powodzeniem to się udało. Bo przecież w każdym z nas budzą się czasem demony i poczucie, że nie jest się w życiu w tym miejscu, o którym się marzyło. Warto dodać, że kreację Krzysztofa Rogacewicza doceniono też za oceanem. W listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku "Kontrabasista" w jego wykonaniu zdobył 1 nagrodę na The World`s Largest Solo Theatre Festival! Bilety w cenie 15 zł (pokrywają jedynie koszt zorganizowania spektaklu), będzie można nabyć od 7 marca 2017 r. w Domu Kultury.

2017-03-03 12:35

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie