Zapraszamy na strony kina

Reportaż z zawodów:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9d4cZafr4vk

 

a także dłuższa relacja zrealizowana przez CHOJNEWS:

 

http://www.youtube.com/watch?v=035FHO1Aox8

 

 

KLASYFIKACJA ZAWODÓW W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

O PUCHAR BURMISTRZA - CHOJNÓW 14 marca 2010 r.






















KATEGORIA:

ŻAK


2 rundy -5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Szymaniak Borys

19980101

UKS Centrum Nowa Ruda

00:28,53

15

2



2

Rokus Karol

19980722

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:29,18

14

1






















KATEGORIA:

MŁODZICZKA

2 rundy -5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Wolska Karolina

19961006

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:25,09

15

10



2

Cybulska Klaudia

19970320

UKS Centrum Nowa Ruda

00:26,22

14

8



3

Staniszewska Aleksandra

19960203

UKS Centrum Nowa Ruda

00:26,50

13

7



4

Trębacz Paulina

19970109

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:27,46

12

6



5

Grochalska Karolina

19970508

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:28,08

11

5



6

Dmytrasz Aleksandra

19960218

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:28,17

10

4



7

Grochalska Natalia

19960517

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:29,18

9

3



8

Lasota Monika

19960314

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:31,01

8

2



9

Piotrowska Patrycja

19970521

Klub Kolarstwa Wałbrzych JAMA

00:32,56

7

1



10

Walczak Zuzanna

19970929

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

nie ukończyła

 






















KATEGORIA:

MŁODZIK


3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Winiarski Łukasz

19960317

KKW JAMA

00:32,54

15

12



2

Bujalski Krzysztof

19960616

KKW JAMA

00:32,54

14

10



3

Przewięda Paweł

19960305

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:34,59

13

8



4

Helta Filip

19970904

KKW JAMA

00:36,08

12

7



5

Masłyk Mateusz

19961014

UKS Centrum Nowa Ruda

00:37,19

11

6



6

Gorzawski Kamil

19960116

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:37,50

10

5



7

Szlacheta Andrzej

19961113

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:38,39

9

4



8

Lenkiewicz Arek

19960701

GK Cyklosport Bolesławiec

00:38,53

8

3



9

Borowski Jędrzej

19960720

Lubań Śląski

00:38,53

7

2



10

Zalejski Mateusz

19961016

UKS Centrum Nowa Ruda

00:42,10

6

1



11

Nawojczyk Rafał

19971028

GK Cyklosport Bolesławiec

00:42,34

5

 



12

Jagnieszko Patryk

19961115

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:44,58

4

 



13

Grajaszek Daniel

19971224

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

00:45,03

3

 



14

Chmielowiec Karol

19971008

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

00:49,51

2

 



15

Baszczak Bartłomiej

19960919

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:50,14

1

 



16

Banaś Mateusz

19960421

KKW JAMA

nie ukończył

 

 






















KATEGORIA:

JUNIORKA MŁODSZA

3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Podgórska Aleksandra

19940409

UKS Dream Bike Bielawa

00:35,43

15

12



2

Kurczab Iwona

19950910

KS KTM Racing Team Złoty Stok

00:36,26

14

10



3

Żukowska Klaudia

19941028

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:39,19

13

8



4

Przewięda Marlena

19940121

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:41,40

12

7



5

Kozłowska Anna

19940417

UKS Centrum Nowa Ruda

00:42,51

11

6



6

Szewczyńska Daniela

19950626

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:44,12

10

5



7

Stelmach Anna

19950730

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

00:44,20

9

4



8

Czarnecka Urszula

19940414

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:45,14

8

3



9

Górecka Natalia

19950220

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:46,59

7

2



10

Kuczyńska Weronika

19951217

GK Cyklosport Bolesławiec

-1 okrążenie

6

1






















KATEGORIA:

JUNIOR MŁODSZY

4 rundy -10km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Pytka Jakub

19941203

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:41,05

15

12



2

Klimek Piotr

19950110

KS Zywer Legnica

00:42,57

14

10



3

Czapla Michał

19940131

KKW JAMA

00:43,35

13

8



4

Bartkowski Maciej

19940705

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:44,11

12

7



5

Sołtys Aleks

19950424

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

00:45,34

11

6



6

Szymaniak Remigiusz

19940416

UKS Centrum Nowa Ruda

00:46,23

10

5



7

Chmurzyński Mateusz

19940415

Wrocławski Klub Kolarski Wrocław

00:46,32

9

4



8

Grzybowski Jacek

19940518

BIKE Stacja KCNC Bolesławiec

00:46,48

8

3



9

Podgórski Miłosz

19951001

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:47,55

7

2



10

Nawojczyk Bartosz

19950404

GK Cyklosport Bolesławiec

00:50,44

6

1



11

Suchecki Krzysztof

19940602

GK Cyklosport Bolesławiec

00:51,59

5

 



12

Jaremko Kamil

19940905

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

00:52,53

4

 



13

Pawlaczek Artur

19950103

Bielawa

-1 okrążenie

3

 



14

Wolski Tomasz

19940928

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

-1 okrążenie

2

 



15

Wiśniewski Mateusz

19940201

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

-1 okrążenie

1

 



16

Kowalski Mateusz

19950202

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

nie ukończył

 

 



 

Bańdura Aleksander

 

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

nie wystartował

 






















KATEGORIA:

JUNIORKA


3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Kaźmierczak Martyna

19920605

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

00:37,41

15

4



2

Silarska Dorota

19930810

KS KTM Racing Team Złoty Stok

00:38,15

14

3



3

Chojnacka Natalia

19920131

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:43,19

13

2



4

Pawlik Anna

19930901

UKS Centrum Nowa Ruda

00:44,45

12

1






















KATEGORIA:

JUNIOR
















lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Kułacz Karol

19930714

UKS Oriens SDS Group Chojnów

00:58,15

15

6



2

Bem Grzegorz

19930407

Peleton Nowa Sól

01:00,15

14

5



3

Androsz Władysław

19930705

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

01:00,45

13

4



4

Ogielski Konrad

19920706

KS KTM Racing Team Złoty Stok

01:02,01

12

3



5

Bujak Tomasz

19930622

MKS Karolina B and W Jaworzyna Śląska

01:02,31

11

2



6

Wiśniewski Tomasz

19930815

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

01:05,39

10

1



7

Rembiasz Przemysław

19931015

KS KTM Racing Team Złoty Stok

nie ukończył

 

 



8

Wiśniewski Wojciech

19930815

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

nie ukończył

 

 



 

Bańdura Arkadiusz

 

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

nie wystartował

 






















KATEGORIA:

SENIORKA


3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Kuniej Anna

19910531

KKS Ślęża Felt Sobótka

0:36.09

15

1






















KATEGORIA:

ELITA MĘŻCZYZN

5 rund -12,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Kurczab Piotr

19911229

KTM Racing Team Złoty Stok

00:48,00

15

12



2

Łysak Bartosz

19900719

KTM Racing Team Złoty Stok

00:49,18

14

10



3

Alchimowicz Rafał

19860326

KTM Racing Team Złoty Stok

00:49,28

13

8



4

Kopeć Adam

19821018

GK Cyklosport Bolesławiec

00:49,45

12

7



5

Kawalec Marcin

19901201

KTM Racing Team Złoty Stok

00:50,01

11

6



6

Wojczal Paweł

19900627

KTM Racing Team Złoty Stok

00:50,50

10

5



7

Gołębiewski Michał

19840606

Bielawa

00:51,57

9

4



8

Szczucki Przemysław

19840209

Złotoryja

00:52,45

8

3



9

Drozdek Rafał

19881107

Nowa Sól

00:53,04

7

2



10

Ignaczak Rafał

19780209

Jelenia Góra

00:54,46

6

1



11

Sułkiewicz Arek

1986

BIKE Stacja KCNC Bolesławiec

00:56,28

5

 



12

Ćwiąkała Grzegorz

19890101

KTM Racing Team Złoty Stok

00:56,35

4

 



13

Jurkowlaniec Mikołaj

19900826

Wrocław

00:59,11

3

 



14

Martynów Kamil

19910713

LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice

-1 okrążenie

2

 



15

Szmelter Łukasz

19900501

KTM Racing Team Złoty Stok

nie ukończył

 

 



16

Iwan Rafał

19800420

BIKE Stacja KCNC Bolesławiec

nie ukończył

 

 






















KATEGORIA:

MASTERS "1"















lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Bonecki Marek

19710502

CAR-BON Team Legnica

00:31,15

15

7



2

Karmelita Piotr

19770705

Viking Sport Kowary

00:31,25

14

6



3

Paluszek Krzysztof

19750807

Głuszyca

00:31,25

13

5



4

Ziomek Dariusz

19790228

Poznań

00:32,56

12

4



5

Kaczmarek Marek

19731126

Stoszowice

00:34,58

11

3



6

Walczak Grzegorz

19780628

UKS Formicki - Bike.pl Kostrzyce

00:35,32

10

2



7

Czapiga Mariusz

19790825

Bielawa

00:36,41

9

1






















KATEGORIA:

MASTERS "2"

3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Wojczal Jarosław

19681116

KS KTM Racing Team Złoty Stok

00:32,17

15

4



2

Surwiło Arman

19610419

Tychy

00:33,13

14

3



3

Rowicki Wiesław

19690526

Warszawa - Blizne

00:35,03

13

2



4

Piotrowski Mariusz

19690927

KKW JAMA

00:38,23

12

1



5

Bańdura Antoni

 

 

nie wystartował

 






















KATEGORIA:

MASTERS "3"

3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Bartolewski Wojciech

19600703

KS Scout Częstochowa

00:30,00

15

5



2

Krawczyk Zygmunt

19550329

Harfa Harryson

00:31,22

14

4



3

Sokołowski Mirosław

19510514

Kowary

00:31,39

13

3



4

Lenkowski Krzysztof

19550421

Wrocław

00:37,02

12

2



5

Kucewicz Jerzy

19560415

AZS AWF Katowice

00:40,32

11

1






















KATEGORIA:

MASTERS "4"

3 rundy -7,5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Fajkowski Grzegorz

19480818

Wrocław

00:35,24

15

2



2

Mróz Marian

19430615

MOTO MRÓZ Rzymówka

-1 okrążenie

14

1






















KATEGORIA:

MASTERS "5"

2 rundy -5km













lp

Nazwisko i imię

Kod UCI

Nazwa klubu

Czas

Punkty

Punkty dla drużyny



1

Misiak Józef

19390711

Miękinia

00:35,13

15

1

 

 

 

 

 

 

PUCHAR PIASTÓW ŚLĄSKICH 2010

JELENIA GÓRA – CHOJNÓW – JELENIA GÓRA

7 marca -14 marca - 21 marca


Patronat medialny: www.kolarski.pl.

Dolnośląski Tygodnik Sportowy „Słowo sportowe"


REGULAMIN

II EDYCJA:

o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA CHOJNOWA
i o PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO

RADY MIEJSKIEJ CHOJNOWA


I Cele: promocja miasta Chojnowa, promocja regionu legnickiego, popularyzacja kolarstwa przełajowego, wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach w kolarstwie przełajowym, promocja regionu na arenie ogólnopolskiej.

II Organizatorzy: UKS „ORIENS" przy Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika, MOKSiR w Chojnowie, Rada Sportu w Chojnowie, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie.

III Współorganizatorzy: Firma EURO – CLEAN, Firma SDS group, Firma BIG – FORM, ZHP Chojnów.

IV Termin i miejsce: zawody odbędą się dnia 14 marca 2010 w Parku Piastowskim przy ulicy Kilińskiego w Chojnowie. Biuro zawodów – Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Kilińskiego w Chojnowie.

Zapisy zawodników w godzinach 9:00 – 10:30,

- ODPRAWA TECHNICZNA o godz. 10:45 w biurze zawodów,

- START I kategorii o godz. 11:00.

V Warunki uczestnictwa: wyścig jest rozgrywany w następujących kategoriach wiekowych:

Żak – 11 - 12 lat, Młodzik – 13 - 14 lat, Junior młodszy – 15 - 16 lat, Junior – 17 - 18 lat, Elita (orlik) - 19 lat i starsi, Masters I – 30 - 39 lat, Masters II – 40 - 49 lat, Masters III – 50 - 59 lat, Masters IV – 60 - 69 lat, Masters V - 70 lat i starsi, Żakinia – 11 - 12 lat, Młodziczka – 13 - 14 lat, Juniorka młodsza – 15 - 16 lat, Juniorka – 17 - 18 lat, Seniorka - 19 lat i starsze


Prawo startu posiadają zawodnicy posiadający licencję kolarską na rok 2010 i ważne badania lekarskie zgodnie z przepisami sportowymi PZKol.

VI Sposób przeprowadzenia wyścigu:

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZKol obowiązującymi dla kolarstwa przełajowego na sezon 2009/2010 i szczegółowym regulaminem. Długość rundy wynosi min. 2500 m.

Okrążenia będą pokazywane, ostatnie okrążenie będzie sygnalizowane dzwonkiem.

Żak - 15 min, Młodzik - 20 min, Junior młodszy - 30 min, Junior - 40 min, Masters I - 50 min, Masters II, III - 40 min, Masters IV, V - 30 min, Elita (orlik) - 60 min, Żakinia - 15 min, Młodziczka - 20 min, Juniorka młodsza - 30 min, Juniorka - 40 min, Seniorka - 40 min


Zawodnicy zdublowani przed ostatnim okrążeniem muszą opuścić trasę wyścigu gdy przejeżdżają linię mety. Zawodnik zostanie sklasyfikowany, jeśli został zdublowany później niż połowa dystansu wyścigu. Na liście wyników podana będzie ilość nieprzejechanych okrążeń.

Zawodnicy zdublowani podczas finałowego okrążenia, kończą wyścig po osiągnięciu linii mety i są klasyfikowani na swoich pozycjach.

Zawodnicy przejeżdżający linię mety po zwycięzcy kończą wyścig i są sklasyfikowani zgodnie ze swoją pozycją.

VII Ograniczenia sprzętowe: Startować można na wszystkich rodzajach rowerów.

UWAGA: rowery górskie bez rogów

VIII Nagrody:

Klasyfikacja edycji:

Jeżeli w danej kategorii będzie mniej niż 10 zawodników, nagradzany będzie tylko zwycięzca

I miejsce - Puchar Burmistrza Chojnowa, w kategorii Masters - Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Chojnowa

Medale - od I do III miejsca

Dyplomy - od I do VI miejsca

Nagrody rzeczowe - od I do III miejsca

Drużynowo (klub)

I miejsce – Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie


IX Klasyfikacja generalna:

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwycięża zawodnik, który zdobędzie największą ilość punktów.

W każdej edycji punktuje 15 zawodników wg następującej punktacji:

I miejsce - 15 pkt VI miejsce - 10 pkt XI miejsce - 5 pkt

II miejsce – 14 pkt VII miejsce - 9 pkt XII miejsce - 4 pkt

III miejsce- 13 pkt VIII miejsce - 8 pkt XIII miejsce - 3 pkt

IV miejsce – 12 pkt IX miejsce - 7 pkt XIV miejsce - 2 pkt

V miejsce - 11 pkt X miejsce - 6 pkt XV miejsce - 1 pkt


W wyścigu klasyfikacja jest prowadzona oddzielnie w każdej edycji. Suma punktów zdobytych w 3-ch (minimum 2-ch) edycjach wyłoni zwycięzców w klasyfikacji generalnej. Przy równej ilości punktów decyduje edycja finałowa.

Klasyfikacja drużynowa (klubowa)

- wg następującej punktacji 12 – 10 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 ( gdy będzie przykładowo 5 zawodników zwycięzca uzyskuje 5 pkt).


X Finansowanie:

Opłata startowa w wyścigu wynosi zgodnie z przepisami PZKol na rok 2010

Kategoria: Żak/Żakinia - 11 – 12 lat zwolniony(a) z opłaty, Młodzik/czka - 13 – 14 lat - 5 zł, Junior/ka mł. - 15 – 16 lat - 8 zł, Junior/ ka - 17 – 18 lat - 10 zł, pozostałe kategorie - 30 zł

Koszty uczestnictwa pokrywają sami uczestnicy.

Koszty organizacyjne i komisji sędziowskiej pokrywa organizator

XI Pomoc techniczna: wg przepisów PZKol

XII Postanowienia końcowe:

- zawodnicy startują obowiązkowo w kaskach sztywnych,

- każdy uczestnik staruje na własną odpowiedzialność,

- wszyscy uczestnicy powinni być ubezpieczeni przez macierzyste kluby,

- organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas wyścigu,

- organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione lub skradzione podczas trwania zawodów,

- organizator zapewnia opiekę medyczną,

- skład komisji sędziowskiej wyznaczyło kolegium sędziów DZKol we Wrocławiu na wniosek organizatora,

- Sędzią Głównym jest Wiesław Kucab z Jeleniej Góry tel .kom 607 495 737. Pozostały skład komisji w porozumieniu z DZKol

- organizator w porozumieniu z Sędzią Głównym zastrzega sobie prawo decydowania we wszystkich sprawach nie ujętych w regulaminie.

XIII W zawodach w kolarstwie przełajowym wezmą udział osoby niepełnosprawne na dystansie wyznaczonym przez organizatora.

XIV Zakończenie zawodów:

Ogłoszenie wyników końcowych i uroczyste wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach o godz. 16 – tej.

XV Informacja dodatkowa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Legnica, ul. Iwaszkiewicza

Tel. (0 76) 721 1000

Dyrektor wyścigu Eugeniusz Bobiowski, tel. 660 710 483

Regulamin zatwierdzony w DZKol dnia 08.02.2010 r.









NOWE TELEFONY MOKSiR - 505 398 729 i 505 398 794
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie