Aktualności

Chojnowskie obchody Święta Niepodległości

Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy tradycyjnie Mszą św. i uroczystościami pod Obeliskiem. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie przygotowali program artystyczny na który zapraszają do Domu Schrama.
Z kolei 12 listopada czeka nas niezwykłe wydarzenie. Artyści z Filharmonii Karkonoskiej zaproszą nas w podróż pełną emocji i artystycznych doznań. Chopin przez Dolny Śląsk to niezwykły projekt muzyczny łączący doskonałe wykonanie i magię dźwięków Fryderyka Chopina.
Serdecznie zapraszamy!

2023-11-04 15:45

Koncert Plug'n'Blues

Nie pozwolimy Wam się nudzić tej jesieni

2023-11-03 10:35

75- lecie PZChiO Odział Dolnośląski

Już w tę sobotę o godz. 16.00 zapraszamy Państwa na niecodzienne wydarzenie. 4 listopada swoje 75 urodziny świętował będzie Oddział Dolnośląski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Lubuskiego, władze głównego Zarządu PZChiO oraz delegacje członków wszystkich zespołów zrzeszonych w PZChiO. W części artystycznej wystąpią: chór reprezentacyjny PZChiO, Legnicka Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Zespół "Mała Estrada" z MDK w Lubaniu.

2023-10-30 13:52

Chopin przez Dolny Śląsk

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, zapraszamy Państwa na niezwykły koncert "Chopin przez Dolny Śląsk" z udziałem znakomitej Orkiestry Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej pod kierunkiem Romana Samostrokova oraz wybitnego polskiego pianisty Gracjana Szymczaka.
Wydarzenie to stanowi połączenie doskonałego wykonania i magicznych dźwięków muzyki Fryderyka Chopina, które przeniesie nas w podróż pełną emocji i artystycznego zauroczenia.
Repertuar koncertu będzie dość zróżnicowany. Usłyszymy utwory takie jak "Legende" H. Wieniawskiego, taneczne "Polonez A-dur" i "Walc Des-dur" Fryderyka Chopina, wyraziste dzieło F. Schuberta "Król Olch" oraz niesamowity "Koncert fortepianowy e-moll Op. 11" Chopina.
Prowadzenie koncertu: Dominika Łukasiewicz
Wydarzenie jest realizowane dzięki fundacji PZU
Koncert w Chojnowie odbędzie się 12 listopada o godz. 15.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie

2023-10-30 11:10

Koncert "Życia mała garść"

Zapraszamy 5 listopada o godz. 17.00 na sentymentalną podróż, w którą zabierze nas dobrze znany i lubiany, artysta młodego pokolenia, Michał Kowalczyk. Towarzyszyć mu będą Wiki Eliaszewicz oraz Tomasz Susmęd.

2023-10-30 11:01

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie