Zapraszamy na strony kina

Aktualności

ANGIELSKI DLA SENIORÓW
W najbliższy piątek, czyli 1 lutego 2013 r. zapraszamy wszystkich seniorów zainteresowanych nauką języka angielskiego na spotkanie organizacyjne do Domu Schrama (dawniejszego "Domu Chemika") na godz. 18.00.
data publikacji: 2013-01-29 09:36
 
SERCOŚPIEWANIE
Przed laty na festiwalu opolskim Jerzy Stuhr żartobliwie przekonywał, że śpiewać każdy może. Trochę lepiej lub trochę gorzej... Pani Agnieszka Justyna Szumiło, która od jesieni prowadzi Pracownię Wokalną w Domu Schrama, zdecydowanie stawia na - lepiej... Udział w zajęciach może brać każdy, komu "w duszy granie" już nie wystarcza i chciałby sprawdzić, czy potrafi to przełożyć na taki muzyczny kształt, któremu przyklaśnie nie tylko pobłażliwa rodzina, ale i postronni słuchacze. A pod bacznym okiem i czujnym uchem pani Agnieszki udaje się to znakomicie. Pracownia w Chojnowie gromadzi bardzo szerokie spektrum wokalistów. Najmłodsza uczestniczka liczy sobie 5 lat, najstarsza - nieco więcej... W sobotę 26 stycznia 2013 roku słuchacze mieli pierwszą publiczną "wywiadówkę", czyli koncert zatytułowany "Śpiewam sercem". Nie wszystkim chojnowskim uczniom czas i zdrowie (och, ta grypa...) pozwoliły zaistnieć na zaimprowizowanej scenie sali edukacyjnej Domu Schrama, stąd pomysł prowadzącej, by zaprosić kilka osób z Legnicy, które również u pani Agnieszki, tyle że tam, pracują nad tym, by realizować swoje pasje. A że robią to dłużej, to i efekty są inne. Wśród wykonywanych kompozycji były i dziecięce wprawki, i utwory Moniuszki. Aria Pergoleziego spotkała się z "Halleluja" Leonarda Cohena, "To nie ja byłam Ewą" z repertuaru Edyty Górniak z "Moje serce jest jak muzyk" Ewy Bem... Prawdziwy muzyczny bigos, powie ktoś? Racja, ale jak doprawiony...! W koncercie wystąpili: Zuzia Czyżewska, Marta Jadach, Daria Jartyś, Aleksandra Kruk, Monika Krzywda, dr Radosława Janowska-Lascar, Mirosław Zieliński, Małgorzata Szklarz. Danuta Leonhardt oraz zespół "Ależ co tam", który tworzą, śpiewając też solo, panie: Joanna Wojciechowska, Mirosława Jujeczko i Jolanta Trawnik. Za muzyczne doznania sobotniego wieczoru wszystkim pięknie dziękujemy.
data publikacji: 2013-01-28 10:55
 
SZACHOWI MISTRZOWIE CHOJNOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Bardzo interesująco zapowiadał się turniej o Szachowe Mistrzostwo Chojnowa Szkół Podstawowych. Zgłosiło się 24 graczy, niemal po równo z każdej ze szkół (13 osób miało reprezentować barwy SP3, 11 zawodników - SP4). Z pewnym zdumieniem więc organizatorzy odnotowali w sobotę 26 stycznia 2013 r. ledwie - 5 graczy... Powodem chyba grypa, bo trudno podejrzewać młodych adeptów królewskiej gry o sklerozę... W komfortowych warunkach sali edukacyjnej Domu Schrama sędziujący zawody pan Zbigniew Bojczuk zadecydował, by w związku z małą liczbą graczy rozegrać turniej systemem "każdy z każdym". Efekty zmagań na 64 polach są następujące: Patryk Orzłowski (SP 4) zdobył 10 pkt. i tytuł Szachowego Mistrza Chojnowa Szkół Podstawowych w grupie starszych. W tej samej grupie I-wicemistrzem został Dawid Laskowski (SP 4) - 7,5 pkt., II-wicemistrzem Konrad Podłaszczyk (SP 3) - 5,5 pkt. Warto dodać, że Patryk jest członkiem sekcji szachowej MDK Dany Chojnów. Wśród młodszych tytuł mistrzowski wywalczył Oskar Niemc (SP 3), zdobywając tylko 2 pkt., ale przypomnijmy - w rywalizacji ze starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie szachowej rękawicy; liczymy też na liczniejszy udział w kolejnych turniejach.
data publikacji: 2013-01-28 09:31
 
ŚPIEWAM SERCEM...
26 stycznia br. (sobota) zapraszamy do sali edukacyjnej Domu Schrama na koncert pieśni i piosenek "Śpiewam sercem", w którym zaprezentują się młodsi i starsi uczniowie Pracowni Wokalnej prowadzonej przez panią Agnieszkę Justynę Szumiło. Początek - godz. 17.00. Wstęp wolny.
data publikacji: 2013-01-22 13:40
 
DZI-WNU, czyli dla BABĆ i DZIADKÓw
W niedzielę 20 stycznia 2013 r. scenę zapełniły najmłodsze chojnowskie talenty, a na widowni tłumnie zasiedli ci, którym przysługują dumne tytuły Babć i Dziadków. Bawiliśmy się wspólnie na kolejnym DZI-WNU, czyli imprezie dedykowanej Dziadkom przez wdzięczne Wnuki...
data publikacji: 2013-01-14 10:52
 
<< nowsze | 142  | 143  | 144  | 145  | 146 | 147  | 148  | 149  | 150  | 151  | starsze >>

ZAPRASZAMY DO KINA OD 4 CZERWCA 2021 ROKU.
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie