Zapraszamy na strony kina

Aktualności

CISZA JAK TA - koncert
4 marca 2012 o godz. 18.00 na scenie sali widowiskowej MOKSiR na jedynym koncercie pojawi się Kołobrzeska Formacja Poezji Śpiewanej CISZA JAK TA. Na oficjalnej stronie zespołu znaleźć można taką informację: "Cisza Jak Ta" to nowoczesne i przebogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, młode, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i klarnetu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu. To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu. Ponad 50 autorskich utworów, 5 płyt i niemal 200 koncertów zagranych przez 9 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy, i skłaniają do poznania ich muzycznych światów. Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości - "spiritus movens" życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi - Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian czy Jonasz Kofta. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Zapraszamy do świata Ciszy! " Bilety w cenie 15 zł do nabycia już od 8 lutego br. Polecamy - naprawdę warto!!!
data publikacji: 2012-02-06 08:55
 
KONCERT KOLĘD
Kolędy polskie, łemkowskie, ukraińskie i południowych Słowian rozbrzmiewać będą w piątek 27 stycznia 2012 r. w sali widowiskowej MOKSiR. Słuchaczom zaprezentują się zespoły AXEL i TROJANDA. Początek występu - godz. 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!
data publikacji: 2012-01-25 08:07
 
FERIE W OBIEKTYWIE
W naszej Galerii oraz w zakładce FERIE ZIMOWE 2012 stworzyliśmy oddzielny dział, w którym publikować będziemy zdjęcia z zajęć w MOKSiR. W poniedziałek zaczęliśmy skromnie od 23 osób, we wtorek było już 43 chętnych do zabaw z nami, a w środę - wraz z krakowskim teatrzykiem MASKA - na salę widowiskową zawitało blisko 200 osób! W czwartek rozegrano finał wyścigów Tour de Capsel. Z blisko 50 osobowej grupy kapslowych kolarzy najlepszymi okazali się: Patryk Porczak (I miejsce), Ola Siwak (II miejsce) i Filip Certa (III miejsce). W najlepsze trwały też przygotowania do piątkowego balu przebierańców - szykowano wymyślne maski. Wielki Bal zgromadził całą galę bohaterów masowej wyobraźni. Nie zabrakło kowboja, biedronki, modnego ostatnio wampira, ale i tak bezkonkurencyjna (dzieci same typowały zwycięzcę) okazała się Księżniczka, czyli 4-letnia Joasia Jacyszyn. Wszystkim uczestnikom ferii z MOKSiR dziękujemy i zapraszamy do kolejnych spotkań!
data publikacji: 2012-01-18 11:58
 
SUKCESY, SUKCESY...
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że na IV już konkursowym przeglądzie kolęd i pastorałek w Siedliskach nasz Zespół Muzyki Dawnej ALL` ANTICO nagrodzono Grand Prix, a chór SKORANTA wyśpiewał II lokatę. Brawo!
data publikacji: 2012-01-18 11:51
 
SENIORKI RZEŹBIĄ
W pracowni rzeźby Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstają projekty ceramicznego gadżetu pamiątkowego z Chojnowa. W Galerii prezentujemy kilka propozycji.
data publikacji: 2012-01-18 11:47
 
<< nowsze | 167  | 168  | 169  | 170  | 171 | 172  | 173  | 174  | 175  | 176  | 177  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie