Zapraszamy na strony kina

Aktualności

V Dolnośląski Przeglad Kabaretów Szkolnych PeKaeSy 2011
6 kwietnia o godz. 10.00 na deskach naszego ośrodka kultury odbyły się zmagania dolnośląskich kabaretów szkolnych. W tym roku jurorami byli członkowie Kabaretu Kałasznikof, którzy oceniali formacje z Chojnowa (4), Wrocławia (4) i Strzegomia (1). Na przegląd nie dotarł Kabaret DYSKOBAKTERIOZA z Młodzieżowego Domu Kultury z Lubina. Poziom tegorocznych PeKaeSów był bardzo wysoki, a ilość zgłoszonych formacji pobiła dotychczasowe rekordy. Po bardzo burzliwch obradach jury postanowiło nagrodzić następujące kabarety: I MIEJSCE- FALANGA z Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu, II miejsce ex aequo kobiecy NO TO SZEROKO również z LO nr XII we Wrocławiu i ENERDOWSKIE PŁYWACZKI z Gimnazjum nr 16 we Wrocławiu, na miejscu III uplasował się chojnowski NA CZWORAKA (kooperacja PZS w Chojnowie /Zofia Łabuz/ i MOKSiR w Chojnowie/ Elwira Kądziołka/ ). Ponadto Kabaret Kałasznikof przyznał NAGRODĘ AKTORSKĄ I STOPNIA dla Magdaleny Marynowskiej ( KABARET PANOWIE I PANIE M. z Chojnowa) oraz NAGRODĘ AKTORSKĄ II STOPNIA dla Filipa Cendra ( KABARET ENERDOWSKIE PŁYWACZKI z Wrocławia). Publiczność zgromadzona w ośrodku kultury przyznała NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. która powędrowała do ENERDOWSKICH PŁYWACZEK.
data publikacji: 2011-04-04 12:06
 
WYBRZMIAŁY KOLEJNE NUTKI
Na IX edycję ROZŚPIEWANYCH NUTEK zgłosiła się wyjątkowo liczna grupa młodych wokalistów. 40 śpiewających osób – to sporo. Co prawda na scenie MOKSiR zaprezentowało się ostatecznie 36 solistów (4 osoby nie dotarły), ale i tak zarówno widownia, jak i jurorzy mieli „uszy pełne roboty”.
data publikacji: 2011-04-03 09:08
 
MYTU i MYTAM
Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryją się informacje związane z kwietniowymi imprezami, które odbędą się w MOKSiR (MYTU), bądź też których uczestnikami będą działające w naszej placówce zespoły (MYTAM). 1 kwietnia (MYTAM) - kabaret NA CZWORAKA jedzie do Wrocławia na X Festiwal Satyry i Humoru SATYRYKIADA 2011. 2 kwietnia (MYTU) - w sali widowiskowej IX edycja ogólnopolskiego konkursu piosenki ROZŚPIEWANE NUTKI. 5 kwietnia (MYTU) - kabaretowe zmagania Gimnazjum nr 1. 6 kwietnia (MYTU) - V Przegląd Kabaretów Szkolnych "PeKaeSy". 7 kwietnia (MYTAM) - grupy teatralne: PCHEŁKI i ANTRAKT biorą udział w XI Jeleniogórskim Forum Teatrów Dzecięcych. 8 kwietnia (MYTAM) - nagłaśniamy koncert chóru BENEDICTINUM w bibliotece miejskiej. 11 kwietnia (MYTU) - występ teatralny Narodowej Sceny Edukacji z Wrocławia. 13 kwietnia (MYTU) - śniadanie wielkanocne - spotkanie osób niepełnosprawnych. 13 kwietnia (MYTU) - kiermasz kartek i ozdób wielkanocnych. 16 kwietnia (MYTU) - TRIO łódzko-chojnowskie z piosenkami Jacka Kaczmarskiego. 19 kwietnia (MYTU) - VI Przegląd Teatralny Baśni i Legend Dolnego Śląska SILEBIA. 29 kwietnia (MYTU) - występ uczniów Gimnazjum nr 1 z okazji beatyfikacji JPII. 30 kwietnia (MYTAM) - występ chóru SKORANTA w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP z okazji beatyfikacji JPII.
data publikacji: 2011-03-31 11:01
 
ZWYCIĘSTWO!!!! Eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego PEGAZIK już za nami!!!
Miło nam poinformować, iż podczas eliminacji powiatowych konkursu recytatorskiego PEGAZIK, które miały miejsce 29 marca br. w Prochowicach reprezentacja naszego miasta zdobyła najważniejsze nagrody w obu kategoriach wiekowych. A oto wyniki: w kat. :"MŁODSI" czyli uczniowie szkół podstawowych I miejsce zajęła Gabriela Kur, II miejsce otrzymała Klaudia Bodes , zaś III miejsce- Ula Grządkowska. W kategorii "STARSI"- uczniowie gimnazjum: miejsce na najwyższym podium otrzymał Marcin Saja, II miejsce zajęła Aleksandra Bałaj( OPIEKUN- ELWIRA KĄDZIOŁKA ) a wyróżnienia powędrowały do Moniki Podolskiej i Krzysztofa Bałaja. Do etapu wojewódzkiego w Kłodzku przechodzi Gabrysia Kur i Marcin Saja. GRATULACJE!!!!!
data publikacji: 2011-03-29 22:57
 
ROZŚPIEWANE NUTKI
W najbliższą sobotę (2 kwietnia 2011) zapraszamy na dziewiątą już edycję, tym razem ogólnopolskiego konkursu piosenki ROZŚPIEWANE NUTKI. Początek o godz. 10.00. Wstęp wolny
data publikacji: 2011-03-28 09:43
 
<< nowsze | 194  | 195  | 196  | 197  | 198 | 199  | 200  | 201  | 202  | 203  | starsze >>

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OD 20 MARCA BR. KINO BĘDZIE NIECZYNNE DO ODWOŁANIA.
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie