Zapraszamy na strony kina

Aktualności

...ZMIŁOŚCI
12 lutego (sobota) br. MOKSiR zaprasza na niezwykły, walentynkowy w charakterze koncert "Zmiłości...", w którym zaprezentują się krakowscy artyści Paulina Bisztyga i Roman Ślazyk. Początek występu - godz. 19.00. Bilety (już do nabycia w sekretariacie MOKSiR) w cenie 10,00 zł w przedsprzedaży i 15,00 zł w dniu koncertu. Roman Ślazyk to genialny kontrabasista i basista, kompozytor i aranżer. Grywał i z wielkimi jazzu: Wintonem Marsalisem, Nigelem Kennedym, Januszem Muniakiem, i z popowym Shakinem Stevensem, i z poetyckim Markiem Grechutą w "Anawie" czy pod batutą klasycznego Krzysztofa Pendereckiego. Jako muzyk udowadnia, że basowe dźwięki mogą samodzielnie tworzyć piękną muzykę. Dowodzi tego choćby płyta „Zmiłości...” Paulina Bisztyga to krakowska wokalistka o niesamowitym, niskim głosie. Jest laureatką stypendium imienia Marka Grechuty czy prestiżowej nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Paulina jest też nagradzaną poetką – to ona jest autorką większości tekstów do piosenek z „Zmiłości...” (część tekstów na płytę napisała też Anna Saraniecka, współpracująca m.in. z Kasią Nosowską czy Renatą Przemyk). Stacja RMF Classic poświęciła płycie godzinną audycję, a w Radiu Kraków "Zmiłości" została krążkiem tygodnia. Bardzo dobre recenzje krążka znalazły się też w "Machinie" czy "Top Guitar". Ten koncert trzeba zobaczyć!!! P.S. Zdjęcia i inne „multimedia” na stronie: www.paulinabisztyga.com, w zakładce „media”.
data publikacji: 2011-01-19 09:20
 
II TURNIEJ O SZACHOWE MISTRZOSTWO
W sobotę 15 stycznia br., w gościnnych progach SP3, w drugim już Turnieju o Mistrzostwo Chojnowa Szkół Podstawowych w Szachach zmierzyło się ledwie... 4 zawodników. Rozgrywki systemem "każdy z każdym" po 2 partie (mecz i rewanż) ostatecznie wyłoniły następujący podział miejsc i punktów: I miejsce Jakub Wengrzyn (6 pkt.), II miejsce Patryk Ożłowski (4 pkt.), III miejsce Maciej Galez (2 pkt.). Poza podium, z zerowym dorobkiem punktowym, znalazł się Michał Janusz. Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk sędziego, pana Jerzego Pudło, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
data publikacji: 2011-01-18 15:23
 
NOCNA ZMIANA BLUESA w CHOJNOWIE
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa zagrają 6 lutego (niedziela) w Chojnowie!!! Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety już do nabycia w MOKSiR. W przedsprzedaży - 10 zł; w dniu koncertu - 15 zł. Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 28 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, a nawet w Zimbabwe! Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland czy niedawny występ w popularnym programie „Szansa na sukces” w TVP. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych słuchaczy, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie. Nocna Zmiana Bluesa ma już dwadzieścia osiem lat. Jej koncerty to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!! Skład zespołu: - Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna - Marek Dąbrowski: gitara akustyczna - Witold Jąkalski: slide guitar - Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew - Grzegorz Minicz : perkusja
data publikacji: 2011-01-11 14:59
 
ZAGRAŁA ORKIESTRA
Już po raz 19. zagrała 9 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej wolontariusze, wyposażeni w charakterystyczne puszki z logo WOŚP, pojawili się na ulicach Chojnowa i w części miejscowości gminy Chojnów już od rana, natomiast koncerty i licytacje w MOKSiR rozpoczęły się od godz. 16.00. Na scenie zagrali, zaśpiewali bądź zatańczyli: Mariola Malik z grupą Prolog, debiutujący Faza Blues, Ola Korba, Gabrysia Zenka, Gosia Haniecka, Sylwia Światłowska, Karambol - w pełnym składzie oraz w duetach i mini formacjach, hip-hopowy BCP, Łukasz Sypień oraz goście z Legnicy - zespół SoloFenomenal. Rozmaitymi fantami wsparły Orkiestrę sklepy: Dar natury, Smyk, salon Rivendell, pizzeria Piccolo Mondo, kwiaciarnia Magnolia, Oriflame, sportowy, Żabka, salon urody Finezja, sklep odzieżowy p. Więcek, apteka Salix, koło PZW Skora, firma Feerum i firma Moran z Głogowa oraz kulturysta pan Adam Adamski. Wszystkim - serdeczne dzięki!!! Ostateczny wynik zbiórki do 65 puszek i przeprowadzonej licytacji to 15.898 zł i 55 groszy! A doliczyć należałoby do tego: 6 dolarów i 75 centów, 143,5 korony czeskiej oraz 32,33 Euro! Kolejny raz udało się pobić rekord, za co podziękowania kierujemy do wszystkich osób w jakikolwiek sposób wspierających Orkiestrę. To nasz wspólny sukces!!!
data publikacji: 2011-01-10 08:22
 
KOLĘDY SKORANTY
W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozbrzmiały 6 stycznia kolędy i pastorałki. To kolejny już raz chór SKORANTA składał w ten sposób hołd pięknej polskiej tradycji świętowania śpiewem wydarzeń nawiązującch do misterium betlejemskiej stajenki. 18 kolęd, rozświetlony ołtarz i półmrok panujący w kościele tworzyły niezapomniane wrażenie, które chojnowianie skwitowali gromkimi brawami.
data publikacji: 2011-01-07 08:25
 
<< nowsze | 198  | 199  | 200  | 201  | 202 | 203  | 204  | 205  | 206  | 207  | 208  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie