Zapraszamy na strony kina

Aktualności

Tancerki zespołu KARAMBOL II brązowymi medalistkami na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE Sosnowiec 2017
25 marca w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE. Do rywalizacji stanęły zespoły z całej Polski. Wśród nich znalazły się chojnowianki z zespołów KARAMBOL i KARAMBOL II. Miło nam poinformować, że tancerki z zespołu KARAMBOL II wywalczyły brązowe medale. GRATULACJE!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz filmików na naszym facebooku.
data publikacji: 2017-03-28 09:52
 
ROZŚPIEWANE NUTKI 2017
W sobotę 1 kwietnia o godz. 9.00 zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Piosenki. W zakładce ROZŚPIEWANE NUTKI 2017 znajduje się kolejność występów oraz godziny rozpoczęcia poszczególnych kategorii wiekowych. UWAGA SOLIŚCI - w związku z dużą ilością zgłoszeń wykonujecie tylko jedną piosenkę. Po każdej kategorii rozdanie nagród. Przypominamy także o konieczności dokonania wpłaty.
data publikacji: 2017-03-21 12:32
 
WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ
Działająca od kilku lat Pracownia Plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzona przy Domu Kultury od początku przez panią Jadwigę Jędrzejczyk, doczekała się wreszcie własnej wystawy. 22 lutego br. miał miejsce wernisaż, na którym można było zarówno podziwiać efekty prac, jak i porozmawiać z ich autorkami. Wśród 30 zaprezentowanych szkiców i prac malarskich dominują martwe natury, ale są też kompozycje kwiatowe czy pejzaże. Uwagę zwraca umiejętność kształtowania i wydobywania brył przedmiotów, operowania kolorem i światłem. Duże brawa należą się zarówno opiekunce grupy, jak i panią, które odważyły się zaprezentować własne dokonania. Przypomnijmy, że jeszcze przez cały marzec oglądać można prace pań: Janiny Działo, Bronisławy Jankiewicz, Kazimiery Laskowskiej, Bożeny Szarek i Anny Tarkowskiej.
data publikacji: 2017-03-07 07:42
 
KONTRABASISTA NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Dla wszystkich miłośników teatru mamy nie lada gratkę. 24 marca br., o godz. 19.00 w spektaklu KONTRABASISTA wystąpi aktor teatru MASKA, pan Krzysztof Rogacewicz. Małgorzata Potoczak-Pełczyńska w "Nowinach Jeleniogórskich" po premierze napisała tak: "Trzeba mieć odwagę i pomysł aktorski na siebie, aby na scenie teatralnej mierzyć się z trudną formą monodramu i tekstem, który od wielu sezonów nie schodzi z afisza teatralnego, i to w wykonaniu znanego aktora, Jerzego Stuhra. Aktor Teatru MASKA, Krzysztof Rogacewicz podjął to ryzyko, wziął na warsztat „Kontrabasistę” według tekstu Patricka Süskinda (w tłumaczeniu Anny Gierlińskiej) i… przekonał do siebie publiczność. Monodram wyreżyserował Krzysztof Pulkowski. Historię muzyka, który w hierarchii orkiestry znajduje się na samym dole, a do tego przeżywa nieodwzajemnioną miłość. Krzysztof Rogacewicz opowiada własnym językiem scenicznym, z humorem i liryczną nutą. Wraz z upływem minut aktor skupia coraz większą uwagę widzów, których porywa historia kontrabasisty. Spektakl ma precyzyjną konstrukcję. Nie ma przypadkowego gestu, ruchu, pauzy. Twórcy zadbali o czytelność tekstu. Akcja rozgrywa się w małym pokoju, w którym bohater, muzyk, budzi swoje demony, by ostatecznie rozprawić się z nimi. - To rodzaj autopsychoanalizy. Po to, aby po takim dniu muzyk mógł pójść do codziennej orki bez ciężaru, który by mu zabronił być przyzwoitym rzemieślnikiem – w kuluarowych rozmowach po premierze reżyser zdradzał sekrety pracy nad monodramem. Przed premierą Krzysztof Rogacewicz mówił, że zależy mu na tym, aby każdy widz w tym spektaklu znalazł cząstkę siebie. Wsłuchując się w rozmowy premierowych widzów, można stwierdzić, że z powodzeniem to się udało. Bo przecież w każdym z nas budzą się czasem demony i poczucie, że nie jest się w życiu w tym miejscu, o którym się marzyło. Warto dodać, że kreację Krzysztofa Rogacewicza doceniono też za oceanem. W listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku "Kontrabasista" w jego wykonaniu zdobył 1 nagrodę na The World`s Largest Solo Theatre Festival! Bilety w cenie 15 zł (pokrywają jedynie koszt zorganizowania spektaklu), będzie można nabyć od 7 marca 2017 r. w Domu Kultury.
data publikacji: 2017-03-03 12:35
 
FERIE ZIMOWE z MOKSiR
Od 20 do 24 lutego trwały zajęcia dla dzieci w ramach FERII ZIMOWYCH Z MOKSIR. Uczestnicy grali w kręgle, dwukrotnie skorzystali z darmowej oferty kina - bajki „Misiek w Nowym Jorku” oraz „Rabusie fistaszków”, brali udział w zajęciach plastycznych, tworząc kolorowe pompony z włóczki. Nie zabrakło gier, zabaw i zawodów sportowych a w tłusty czwartek wszyscy sycili się słodkimi pączkami. W zakładce galeria można obejrzeć zdjęcia . Następne takie zajęcia dla dzieci w lipcu i w sierpniu. Zapraszamy :)
data publikacji: 2017-03-01 11:07
 
<< nowsze | 42  | 43  | 44  | 45  | 46 | 47  | 48  | 49  | 50  | 51  | 52  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie