Zapraszamy na strony kina

Aktualności

GALA KRESOWA "POLSKO MOJA"
6 października 2017 r. (piątek) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się Gala Kresowa "POLSKO MOJA". Wstęp wolny. ZAPRASZAMY!!!
data publikacji: 2017-10-02 11:28
 
NAJPIĘKNIEJSZE MELODIE W CHOJNOWIE
Koncert „Najpiękniejsze melodie”, który był chojnowską odsłoną VI już edycji Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej, ze swadą i temperamentem poprowadzili: Aurelia Sobczak i Iwan Iliczew. Chojnowianie, którzy szczelnie wypełnili salę widowiskową Domu Kultury, oklaskiwali: profesora Wiesława Bednarka, Agnieszkę Babicz, Irinę Kamarian, Lenę Gumińską, Barbarę Droździńską, Tarasa Kuzmycha, Aleksandra Bardasowa oraz Idę Tamarę Zagórskę. Artystom akompaniowali: Wiktor Szymajda oraz Andrzej Walus. Słowa uznania należą się zarówno artystom, jak i Panu dr. Tadeuszowi Samborskiemu, który jest pomysłodawcą Festiwalu i gorącym orędownikiem ożywiania kulturalnych kontaktów między słowiańskimi narodami.
data publikacji: 2017-09-08 10:00
 
Zajęcia taneczne oraz aerobik U3W
Po wakacyjnej przerwie ruszają zajęcia zespołów tanecznych oraz aerobiku U3W. Plan zajęć pozostaje bez zmian. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 11 września. Do zobaczenia J.Z. :)
data publikacji: 2017-09-05 09:21
 
ROB TOGNONI - ROCK Z ANTYPODÓW
1 października 2017 r. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na Rock z Antypodów, czyli koncert Roba Tognoni, z racji scenicznej energii (i miejsca pochodzenia) określanego mianem „Diabła tasmańskiego”. Rob Tognoni jest gitarzystą i wokalistą, a także uzdolnionym autorem i kompozytorem. Jego ostatnie płyty (w sumie 16 tytułów) w większości są całkowicie autorskie, choć ma też w swym dorobku rewelacyjne wersje kompozycji Jimiego Hendrixa, czy zespołu Hawkwind. Płyta nagrana w koncertowym studiu Trójki to zdecydowanie autorska produkcja, z jedną coverową perełką „Hey Hey, My My” z repertuaru Neila Younga. Na płycie tej nie zabrakło sztandarowych hitów: Black Chair, Dirty Occupation, Drink Jack Boogie, Bad Girl oraz pierwszego wielkiego przeboju artysty – „Jim Beam Blues”. Rob Tognoni urodził się 30 października 1960 roku w Queensland na Tasmanii, jako syn włoskiego emigranta. Pochodzi z muzykalnej rodziny. Babcia grała na harmonijce, mama na fortepianie, a on wybrał gitarę. Zainteresowanie muzyką Rob zawdzięcza siostrze. To dzięki niej słuchał nagrań B.B. Kinga, Billy Thorpe’a & The Aztec, Jimiego Hendrixa czy Grand Funk Railroad. Tym, czym w Europie były zespoły pokroju Led Zeppelin czy Deep Purple w Australii była grupa AC/DC. Będąc na ich koncercie zachwycił się muzyką i szaleństwem na scenie. Jego blues rock i boogie są podszyte gitarowymi riffami AC/DC. Na koncertach Robowi towarzyszą cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca - bas i Tomek Dominik – perkusja Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina KULTURA już od września 2017. Ich cena pokrywa jedynie koszt organizacji występu artysty. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrego rocka!
data publikacji: 2017-09-01 09:10
 
RAFI - TKANINA ARTYSTYCZNA
7 września br. zapraszamy na wernisaż uczestniczek Pracowni Tkaniny Artystycznej Pani Teresy Olszewskiej-Bancewicz, funkcjonującej na co dzień w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Niezwykła, oryginalna technika tworzenia, nazwana przez p. Bancewicz "RAFI", robi wspaniałe wrażenie. Początek wernisażu - godz. 17.00. Wystawa czynna do połowy października.
data publikacji: 2017-08-31 08:37
 
<< nowsze | 45  | 46  | 47  | 48  | 49 | 50  | 51  | 52  | 53  | 54  | starsze >>

ZAPRASZAMY DO KINA OD 4 CZERWCA 2021 ROKU.
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie