Zapraszamy na strony kina

Aktualności

KONTRABASISTA NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Dla wszystkich miłośników teatru mamy nie lada gratkę. 24 marca br., o godz. 19.00 w spektaklu KONTRABASISTA wystąpi aktor teatru MASKA, pan Krzysztof Rogacewicz. Małgorzata Potoczak-Pełczyńska w "Nowinach Jeleniogórskich" po premierze napisała tak: "Trzeba mieć odwagę i pomysł aktorski na siebie, aby na scenie teatralnej mierzyć się z trudną formą monodramu i tekstem, który od wielu sezonów nie schodzi z afisza teatralnego, i to w wykonaniu znanego aktora, Jerzego Stuhra. Aktor Teatru MASKA, Krzysztof Rogacewicz podjął to ryzyko, wziął na warsztat „Kontrabasistę” według tekstu Patricka Süskinda (w tłumaczeniu Anny Gierlińskiej) i… przekonał do siebie publiczność. Monodram wyreżyserował Krzysztof Pulkowski. Historię muzyka, który w hierarchii orkiestry znajduje się na samym dole, a do tego przeżywa nieodwzajemnioną miłość. Krzysztof Rogacewicz opowiada własnym językiem scenicznym, z humorem i liryczną nutą. Wraz z upływem minut aktor skupia coraz większą uwagę widzów, których porywa historia kontrabasisty. Spektakl ma precyzyjną konstrukcję. Nie ma przypadkowego gestu, ruchu, pauzy. Twórcy zadbali o czytelność tekstu. Akcja rozgrywa się w małym pokoju, w którym bohater, muzyk, budzi swoje demony, by ostatecznie rozprawić się z nimi. - To rodzaj autopsychoanalizy. Po to, aby po takim dniu muzyk mógł pójść do codziennej orki bez ciężaru, który by mu zabronił być przyzwoitym rzemieślnikiem – w kuluarowych rozmowach po premierze reżyser zdradzał sekrety pracy nad monodramem. Przed premierą Krzysztof Rogacewicz mówił, że zależy mu na tym, aby każdy widz w tym spektaklu znalazł cząstkę siebie. Wsłuchując się w rozmowy premierowych widzów, można stwierdzić, że z powodzeniem to się udało. Bo przecież w każdym z nas budzą się czasem demony i poczucie, że nie jest się w życiu w tym miejscu, o którym się marzyło. Warto dodać, że kreację Krzysztofa Rogacewicza doceniono też za oceanem. W listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku "Kontrabasista" w jego wykonaniu zdobył 1 nagrodę na The World`s Largest Solo Theatre Festival! Bilety w cenie 15 zł (pokrywają jedynie koszt zorganizowania spektaklu), będzie można nabyć od 7 marca 2017 r. w Domu Kultury.
data publikacji: 2017-03-03 12:35
 
FERIE ZIMOWE z MOKSiR
Od 20 do 24 lutego trwały zajęcia dla dzieci w ramach FERII ZIMOWYCH Z MOKSIR. Uczestnicy grali w kręgle, dwukrotnie skorzystali z darmowej oferty kina - bajki „Misiek w Nowym Jorku” oraz „Rabusie fistaszków”, brali udział w zajęciach plastycznych, tworząc kolorowe pompony z włóczki. Nie zabrakło gier, zabaw i zawodów sportowych a w tłusty czwartek wszyscy sycili się słodkimi pączkami. W zakładce galeria można obejrzeć zdjęcia . Następne takie zajęcia dla dzieci w lipcu i w sierpniu. Zapraszamy :)
data publikacji: 2017-03-01 11:07
 
ANTYKWARIAT ZAPRASZA NA ELIKSIR STAROŚCI
Działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie grupa teatralna dorosłych ANTYKWARIAT zaprasza 10 marca br. do Domu Kultury. Na godzinę 18.00 zaplanowano premierę sztuki ELIKSIR STAROŚCI - żartobliwej historii o znajdowaniu radości życia na każdym jego etapie. Wstęp - za okazaniem dobrego humoru!
data publikacji: 2017-03-01 09:48
 
ROZŚPIEWANE NUTKI 1 KWIETNIA
Jubileuszowa, bo XV już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki rozpocznie się w Domu Kultury w Chojnowie 1 kwietnia 2017 o godz. 10.00. Szczegóły w Regulaminie. Uwaga - zgłoszenia do 15 marca br.
data publikacji: 2017-02-15 10:41
 
FILMY NA FERIE
W drugim tygodniu ferii na zajęcia zaprasza MOKSiR. Zajęcia na kręgielni, plastyczne i sportowe realizowane będą dla określonej ilości dzieci, stąd zapisy w poniedziałek 20 lutego br. Natomiast we wtorek 21 lutego i w czwartek 23 lutego o godz. 10.00 zapraszamy na darmowy pokaz do kina. We wtorek będzie to MISIEK W NOWYM JORKU, w czwartek RABUSIE FISTASZKÓW. Darmowe wejściówki są już do odbioru w kasie kina. Zapraszamy wszystkich chętnych. Liczba miejsc to 194 i tyle wejściówek rozdamy!
data publikacji: 2017-02-15 10:11
 
<< nowsze | 51  | 52  | 53  | 54  | 55 | 56  | 57  | 58  | 59  | 60  | starsze >>

ZAPRASZAMY DO KINA OD 4 CZERWCA 2021 ROKU.
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie