Zapraszamy na strony kina

Aktualności

V CHOJNOWSKA JESIEŃ Z MUZYKĄ DAWNĄ
Od 2 do 4 października br. potrwa V już edycja spotkań z brzmieniami dawnych mistrzów. Tym razem miłośnikom muzyki zaprezentują się: Zespoły Muzyki Dawnej TIBORYUS ze Świeradowa Zdroju i GAUDIUM LUDENTEM z Jeleniej Góry (koncert w piątek 2.X.2015) w Muzeum Regionalnym o godz. 19.00; zespoły 93` PROJEKT z Wrocławia i AbsoLutes z Bydgoszczy (w sobotę 3.X.2015 w muzeum o godz. 18.00); zespół OAK BROTHERS i Zespół Muzyki Historycznej ALL` ANTICO z Chojnowa/Wrocławia (w niedzielę 4.X.2015 w Domu Kultury o godz. 19.30). Temu ostatniemu koncertowi towarzyszyć też będą prezentacje uczestników warsztatów PIEŚNI śWIATA. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
data publikacji: 2015-09-22 13:42
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY "LATO, LATO ZOSTAŃ DŁUŻEJ"
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Lato, lato zostań dłużej", organizowanym przez Bałucki Ośrodek Kultury. Termin składania prac przedłużono do 25 września br. Bliższych informacji udziela pani Urszula Issaieff - tel. 42 651 67 47, e-mail: zubardzka@bok.lodz.pl
data publikacji: 2015-09-11 07:53
 
RADA KULTURY
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby współpracować w Radzie Kultury. Zależy nam na szerokiej reprezentacji mieszkańców Chojnowa, na spotkanie zapraszamy więc zarówno osoby uczące się, pracujące jak i seniorów. Chcielibyśmy w tak szerokim gronie rozmawiać o kulturalnych potrzebach i oczekiwaniach, o kreowaniu nowych imprez czy też tworzeniu sekcji zainteresowań. Tematów z pewnością znajdzie się wiele; istotna jest wola, by przyjść i podzielić się z nami swoimi pomysłami. Na spotkanie inaugurujące powstanie Rady Kultury zapraszamy w czwartek 24 września br. o godz. 18.00 do nowego budynku Domu Kultury przy ul. Małachowskiego 7. Masz pomysły? Chcesz zmieniać oblicze lokalnej kultury? Wiesz, czego oczekują Twoi sąsiedzi i znajomi? Przyjdź i podziel się tą wiedzą. Czekamy właśnie na Ciebie!
data publikacji: 2015-09-10 14:02
 
SEKCJA FOTOGRAFICZNA ZAPRASZA
22 września o godz. 18.00 w sali 204 Domu Kultury wznowi działalność sekcja fotograficzna. Osobą prowadzącą będzie pan Dariusz Matys, który o idei spotkań z fotografią napisał tak: "Ideą programu sekcji fotograficznej jest rozwijanie zainteresowań artystycznych. Dokumentowanie upływającego czasu, wydarzeń, ludzi, prowadzenie „historii” rodziny, utrwalanie przemijających zjawisk przyrodniczych to główne zadania fotografii. Mimo szalonego postępu technologicznego – od  pierwszego utrwalonego zdjęcia na płycie szklanej w 1827 do aparatów cyfrowych - idea wykonywania zdjęć pozostała ta sama. To utrwalanie najważniejszych wydarzeń z życia ludzi. Dokumentowanie historii, przyrody, czy własnego życia stało się dla wielu ludzi ważnym hobby i wielką przyjemnością. Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna, wrażliwości. Sekcja będzie okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Na zajęciach będzie można zapoznać się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i komputerową obróbką zdjęć. Spotkania w ramach sekcji będą sprzyjały poszerzaniu wiadomości zarówno o podstawach, jak i konkretnych tematach fotograficznych, które mam nadzieję poruszyć wraz z chętnymi do wspólnego poznawania tej jakże pięknej pasji. Uwaga! Może przerodzić się w sposób na życie :)". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwijaniem własnych pasji. Zajęcia są nieodpłatne!
data publikacji: 2015-09-08 09:34
 
WAKACJE, WAKACJE... JUŻ PO WAKACJACH
W ostatnim tygodniu sierpnia nasza placówka zorganizowała WAKACJE z MOKSiR. Każdego dnia spotykaliśmy się z 30 dzieci. Podczas akcji letniej uczestnicy uczyli się grać w kręgle, poznawali tajniki tworzenia mydła oraz stworzyli ogromne dzieła: KOSMOS i GŁĘBIE OCEANU, które można jeszcze obejrzeć w głównym holu domu kultury. Ponadto dzieci poznały technikę splotów makramowych i wykonały własnoręcznie bransoletkę shambala. Jednak najpopularniejszym i najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem tych spotkań była rozgrywka wodna - BALONIADA, która przypadła do gustu chyba wszystkim uczestnikom.
data publikacji: 2015-09-07 18:24
 
<< nowsze | 78  | 79  | 80  | 81  | 82 | 83  | 84  | 85  | 86  | 87  | 88  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie