Zapraszamy na strony kina

Aktualności

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL CHÓRÓW MŁODZIEŻOWYCH
12 czerwca 2015 r. odbędzie się III edycja ogólnopolskiego festiwalu chórów "Skora Song". Zainteresowanych odsyłamy do regulaminu imprezy.
data publikacji: 2015-01-19 13:49
 
ZEBRALIŚMY 15.258,70 PLN
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie przeszedł do historii. 41 wolontariuszy na placach i ulicach miasta kwestowało na rzecz diagnostyki (pediatrii, onkologii, kardiochirurgii) i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Porywisty wiatr i zacinający deszcz skutecznie odstraszył wiele osób od tego, by po godz. 16.00 w Rynku miasta wziąć udział w koncertach i licytacjach na rzecz Orkiestry. Mimo tego nie zabrakło gorących serc ani na scenie, ani też wśród widzów. Muzycznie rozgrzewali nas: przekorny GŁOS ROZSĄDKU z Wrocławia, rockowe EPICENTRUM z Krotoszyc i punkowe POLISH FICTION z Chojnowa. Licytacje przyniosły skromny wynik 763 zł, ale zliczona skrupulatnie w sztabie całość wygląda naprawdę nieźle – w sumie z puszek i licytacji udało się tym razem zebrać 15.258,70 zł! Wielkie brawa i wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy i szefowej sztabu, którą w tym roku została pani Anna Świdurska, darczyńców gadżetów na licytacje, wśród których oprócz Fundacji WOŚP były także członkinie Gildii Artystów Chojnowa, panie Anna Wójcik i Monika Chmielewska, zespół POLISH FICTION, Wiktoria Kacperska, wędkarze z lokalnego koła „Skora” i Urząd Miejski w Chojnowie! Dziękujemy panu Andrzejowi Urbanowi, dyrektorowi Gimnazjum nr 2, w którym w tym roku ulokował się sztab, pani Bogusławie Mrozik, Prezes Banku Spółdzielczego w Chojnowie, która oddelegowała do pomocy w liczeniu swoje pracownice, wyposażając je w maszynę do liczenia bilonu, co znacznie przyspieszyło prace. Dziękujemy harcerzom, którzy w sztormowych niemal warunkach postawili nam przy scenie namiot. Dziękujemy Policji, która dbała o bezpieczeństwo. Dziękujemy zespołom GŁOS ROZSĄDKU, EPICENTRUM i POLISH FICTION, bo to ich energetyczne dźwięki dodawały nam sił. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w licytacji i tym wszystkim, którzy do puszek wrzucili bodaj grosz. Dobrze mieć świadomość, że potrafimy być razem!
data publikacji: 2015-01-12 09:17
 
WOLONTARIUSZE WOŚP JUŻ PRACUJĄ
Krótko po godz. 8.00 chojnowscy wolontariusze WOŚP wyruszyli kwestować na placach i ulicach miasta. Chętni do wspomożenia działań Orkiestry znajdą ich w pobliżu świątyń, centrów handlowych, obok kładki na Skorze w pobliżu targowiska. Przypominamy, że każdy wolontariusz wyposażony jest m.in. w charakterystyczną puszkę i identyfikator. W sumie kwestuje 41 osób.Od godz. 16.00 zapraszamy na koncerty i licytacje do Rynku.
data publikacji: 2015-01-11 09:12
 
KOLĘDY WYPEŁNIŁY FARĘ
Tradycyjny koncert kolęd, na który od kilku lat do fary zapraszał Chojnowski Chór SKORANTA, miał w tym roku szczególny charakter. Obok chórzystów, dla których był to swoisty debiut pod muzycznym kierownictwem nowego prowadzącego, pana Piotra Koziara, w koncercie zaprezentowała się też ORKIESTRA DĘTA pod jego batutą, a całość pięknie zwieńczyła niezwykłą barwą i skalą głosu sopranistka Agnieszka Justyna SZUMIŁO. Wypełniona do ostatniego miejsca świątynia (szereg osób musiał się zadowolić miejscami stojącymi...) dobitnie świadczyła, iż zrodzony przed laty pomysł świąteczno-noworocznej prezentacji wspaniałych polskich kolęd i pastorałek trafia idealnie w oczekiwania lokalnej społeczności. Nic więc dziwnego, że zarówno artystom, jak i władzom samorządowym, od początku życzliwie wspierającym tę ideę, dziękowano rzęsistymi brawami.
data publikacji: 2015-01-07 08:02
 
ORKIESTRA ZAGRA W CHOJNOWIE
Już po raz 23. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje Finał, z którego zebrane środki wesprą diagnostykę na oddziałach dziecięcych i godną opiekę medyczną ludzi w podeszłym wieku. W najbliższą niedzielę, 11 stycznia 2015 r., Orkiestra zagra również w Chojnowie. Od rana na ulicach, placach i przy placówkach handlowych miasta spotkać będzie można wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Koncerty w Rynku rozpoczną się o godz. 16.00. Na scenie pojawią się: wrocławska grupa GŁOS ROZSĄDKU, krotoszyckie EPICENTRUM i chojnowski POLISH FICTION. Pomiędzy występami, czyli ok. 17.30 i 18.30 planujemy licytację orkiestrowych gadżetów. Zbiórka zakończy się przed godz. 20.00, a potem już tylko liczenie, liczenie, liczenie... W tym roku szefem sztabu WOŚP w Chojnowie została pani Anna Świdurska. Do zobaczenia w niedzielę
data publikacji: 2015-01-05 08:05
 
<< nowsze | 93  | 94  | 95  | 96  | 97 | 98  | 99  | 100  | 101  | 102  | starsze >>

ZAPRASZAMY DO KINA OD 4 CZERWCA 2021 ROKU.
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie