Zapraszamy na strony kina

Aktualności

XVI OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO CHOJNOWSKIE
Już wkrótce jedna z imprez, które od lat towarzyszą obchodom święta miasta. Przed nami XVI Dyktando Chojnowskie. Dla młodszych, czyli osób do 18. roku życia, rozgrywane jest w dwu kategoriach i ma charakter zamknięty - udział wziąć mogą jedynie mieszkańcy miasta i gminy Chojnów. W kat. III - otwartej - do zmagań zapraszamy wszystkich mieszkańców Polski. Szczegóły w zakładce DYKTANDO CHOJNOWSKIE.
data publikacji: 2019-05-29 08:24
 
DZIEŃ MATKI
Wszystkie Mamy, Mamusie, Mateńki, Matki zapraszamy na koncert w dniu 27 maja br. (poniedziałek). W sali widowiskowej Domu Kultury z wiązanką specjalnie Im dedykowanych piosenek wystąpią: Jurand Kowalski i Chojnowski Chór SKORANTA pod batutą Piotra Koziara. Początek koncertu - godz. 18:00. Wstęp wolny!
data publikacji: 2019-05-21 10:22
 
PIEŚNI O MIŁOŚCI - WARSZTATY
Warsztaty pieśni o miłości to 4 spotkania śpiewacze, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Domu Kultury, a zakończą pokazem, który będzie częścią „Chojnowskiej Nocy Kupały”. Na warsztat weźmiemy stare pieśni polskie, które śpiewano niegdyś po wsiach, rejestrowane i kolekcjonowane, współcześnie, przez etnografów oraz pasjonatów kultury tradycyjnej. Kiedyś śpiewano zawsze i wszędzie. Śpiew był przedłużeniem mowy. A zatem kto potrafił mówić, potrafił też śpiewać. Śpiew jednoczył ludzi, ułatwiał funkcjonowanie, spełniał określone funkcje. Pieśni nierzadko podejmowały trudne tematy. Czego nie można było powiedzieć, można było wyśpiewać. Noc Kupały to czas przesilenia letniego. To stare święto ognia i wody, miłości i płodności. To również czas wróżenia, np. skakania przez ogień ( na dobre plony) czy plecenia wianków i puszczania ich na rzekę (na przyszłego męża). Warsztat przeznaczony jest dla kobiet, ponieważ zajmiemy się głównie kobiecymi pieśniami o miłości. Zanim jednak przejdziemy do śpiewania, rozluźnimy i rozgrzejemy nasze ciała, swobodnie pooddychamy, pośmiejemy się i wspólnie podźwięczymy. Oprócz śpiewania będziemy również improwizować na archaicznych i etnicznych instrumentach. Wcześniejsze doświadczenie muzyczne lub jego całkowity brak zupełnie nie ma znaczenia. Tu liczą się szczere chęci. Warsztaty poprowadzi Karolina Rosocka, animatorka kultury oraz pasjonatka kultury tradycyjnej. Zapraszam serdecznie!
data publikacji: 2019-05-13 15:19
 
WESOŁYCH ŚWIĄT
Radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy życzy MOKSiR
data publikacji: 2019-04-18 13:38
 
BEZPŁATNE KURSY JĘZYKOWE I KOMPUTEROWE
Jeżeli masz między 18 a 50 lat, nie jesteś studentem, więźniem czy też osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, a twoje wykształcenie jest maksymalnie ponadgimnazjalne, to masz możliwość bezpłatnego nabycia, uzupełnienia czy podwyższenia kwalifikacji w zakresie języków obcych lub obsługi komputera. Informacji udziela pani Agnieszka Podoba - tel.533 338 154
data publikacji: 2019-04-10 08:49
 
<< nowsze | 17  | 18  | 19  | 20  | 21 | 22  | 23  | 24  | 25  | 26  | 27  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie