Zapraszamy na strony kina

Aktualności

ZA NAMI ROZŚPIEWANE NUTKI
6 kwietnia 2019 r. był w Chojnowie niewątpliwie świętem polskiej piosenki. Wszystko za sprawą 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki ROZŚPIEWANE NUTKI, który zgromadził w sali widowiskowej Domu Kultury niemal 60 wykonawców. W 3 kategoriach wiekowych - rocznik 2009 i młodsi /kat. A/, roczniki 2004-2008 /kat. B/, rocznik 2003 i starsi /kat. C/ - prezentowali się na scenie być może przyszli następcy dzisiejszych muzycznych gwiazd. Wykonawców oceniali: Agnieszka Maciejewska – śpiewaczka, trener wokalny, Magda Skiba – aktorka Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i Janusz Trepiak – kierownik sekcji instrumentów dętych, perkusji i śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Zdaniem jurorów na laury w tegorocznym konkursie zasłużyli: - w kat. A – I miejsce - Kalina Tryniszewska, która piosenką „Cała doskonała” zawojowała serca oceniających; trzy równorzędne II miejsca przyznano: Alicji Smyk („Piosenka drewnianych lalek”), Mai Gontarczyk („Laleczka z saskiej porcelany”) i Michałowi Kowalczykowi („Pasikonik”). Nie przyznano III miejsca, za to znalazły się dwa wyróżnienia: dla Emilii Fąfary („Radość najpiękniejszych lat”) i Amelii Bereżańskiej („Ada to nie wypada”). - w kat. B nie przyznano z kolei I miejsca. II miejscem nagrodzono Zuzannę Lemantowicz („Stara baśń”), trzema równorzędnymi III miejscami uhonorowano: Zuzannę Załucką („Kołysanka dla okruszka”), Klarę Kuibk („A w parkach jesień”) i Patrycję Sinicką („Naprawdę chcę”). Znalazły się też trzy wyróżnienia: dla Oliwii Stefanowskiej („Miasteczko cud”), Martyny Kostrąg („Nie żałuję”) i Julii Wilk („Gdzieś tam za tęczą”). - w kat. C – I miejsce wyśpiewała Laura Górniok („Dobranoc panowie”). Dwa równorzędne II miejsca to: Angelika Maszczak („Spijam z twoich ust”) i Joanna Piura („Nie wie nikt”). III miejsce przyznano Aleksandrze Naglik („Sen motyla”), a dwa wyróżnienia powędrowały do: Mai Weroniki Kowalskiej („Nietoperze naszych nocy”) i Zuzanny Krupy („Ja nie chcę spać”). Zgodnie z wieloletnią tradycją swoje nagrody ufundowała i wręczyła też pani Krystyna Czapska. W kat. A jej zdaniem należało wyróżnić Emilię Fąfarę i Igora Sobczaka, w kat. B – Aleksandrę Wieleżew i Julię Bachurską, w kat. C – Melissę Fortwengel i Dominikę Pawłowską. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a miłośników pięknych głosów zapraszamy za rok. Będziemy świętować „18” NUTKI. Oczywiście – śpiewająco !
data publikacji: 2019-04-08 10:26
 
ROZŚPIEWANE NUTKI JUŻ W NAJBLŻSZĄ SOBOTĘ
Ponad 60. młodych wokalistów pojawi się na tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki". W załączniku prezentujemy kolejność występów.
data publikacji: 2019-04-01 13:20
 
Tancerki zespołu KARAMBOL brązowymi medalistkami na Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE Sosnowiec 2019
23 marca w Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE. Udział w nim wzięły chojnowskie zespoły KARAMBOL i KARAMBOL II. Miło nam poinformować, że tancerki z zespołu KARAMBOL wywalczyły brązowe medale. GRATULACJE!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz filmików na naszym facebooku.
data publikacji: 2019-03-25 13:56
 
XX Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych STONOGA
15 czerwca zapraszamy zespoły taneczne na XX Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych STONOGA 2019. Regulamin oraz karta zgłoszenia w załącznikach.
data publikacji: 2019-03-19 14:48
 
VANESKA TANGO
10 marca 2019 w sali widowiskowej gościła z koncertem Argentynka Vanesa Harbek. Miłośnikom muzyki znana bardziej z bluesowo-rockowego zacięcia i repertuaru, do Chojnowa przywiozła swój nowy projekt - tanga. I - trzeba przyznać - trafiła nim w przysłowiową "dziesiątkę". Wypełniona sala słuchała i oklaskiwała kompozycje Ł. Gorczycy, do których teksty napisała Vanesa. Jak to w tangach bywa - o miłości, tęsknocie, stracie i zauroczeniu. Raz z większym, rockowym pazurem, to znów rzewniej... Pięknie! Vanesie i towarzyszącym jej muzykom dziękujemy!
data publikacji: 2019-03-11 15:11
 
<< nowsze | 18  | 19  | 20  | 21  | 22 | 23  | 24  | 25  | 26  | 27  | 28  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie