Zapraszamy na strony kina

Aktualności

27. FINAŁ W CHOJNOWIE ROZPOCZĘTY!!!
62 wolontariuszy wyruszyło dziś krótko po godzinie ósmej z Gimnazjum nr 2 (siedziba sztabu) na place i ulice miasta, by kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszli z nadzieją, że i tym razem serca (i portfele) mieszkańców będą wspierać ich prace. O godz. 16.00 w Domu Kultury zaczną się występy i licytacje. Na parkingu przy ul. Małachowskiego pojawią się też członkowie klubu OLDTIMERS Chojnów, by swoimi działaniami wesprzeć Orkiestrę. Czy i tym razem uda się pobić rekord?
data publikacji: 2019-01-13 09:48
 
KREATYWNO-TECHNICZNE FERIE ZIMOWE Z MOKSiR - zapisy zakończone!
W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat na kreatywno-techniczną zabawę wraz z TechForKids. Co kryje się pod tym sformułowaniem? Warsztaty z robotyki (praca na zestawach LEGO Education Mindstorms EV3), zabawa z długopisem 3D, buzujące wulkany czy malowanie na mleku, a więc eksperymenty chemiczne, kreatywne warsztaty zdobienia eko toreb oraz malowanie kolorową nitką. Wszystko zaledwie w ciągu pierwszych trzech dni ferii - od 28 do 30 stycznia br. Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy - od 10 stycznia 2019 r. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-01-09 08:19
 
ŁUKASZA KINDLA "BALLADY MIŁOSNE EP"
26 stycznia 2019 będzie miała miejsce oficjalna premiera cyfrowa EPki Łukasza Kindla „Ballady miłosne EP” (utworów „Casanova” i „Gwiazdy” można już posłuchać na Youtube). Poprosiliśmy autora o kilka słów o płycie. - Prace nad tym projektem rozpocząłem na początku 2018 roku, choć część nagrań – w innych aranżacjach i z nieco zmienionymi tekstami – „ogrywałem” już wcześniej. Dojrzewało to we mnie… Wreszcie w październiku ubiegłego roku sfinalizowaliśmy „Ballady…” nagraniem 5 utworów. Promocję płyty – na razie w wersji cyfrowej na Spotify i Itunes- zaplanowałem na koniec stycznia 2019. Słuchający „Ballad…” być może dostrzegą w nich moje muzyczne inspiracje. Ed Sheeran, John Mayer, Shawn Mendes czy Foy Vance to artyści, których twórczość niewątpliwie ma wpływ na moje własne muzyczne drogi i wybory. Balladowy pop, trochę folku, odrobina rocka – takie muzyczne klimaty znalazły się na „Balladach miłosnych EP”. Teksty i kompozycje są moje, natomiast na brzmienie duży wpływ miał producent EPki - Voytek Kochanek z Wrocławia, przed laty nagrodzony Grammy jako realizator dźwięku albumu amerykańskiej piosenkarki Chaka Khan - ,,Funk This’’. Komuś takiemu można i warto zaufać. W nagraniach uczestniczyli: Bartek Miarka (gitara elektryczna), Piotr Świętoniowski (klawisze), Andrzej Stagraczyński (bas), Jonasz Wiewiórski (piano), Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce), Michał „Bandaż” Bednarz (perkusja). Wszystkim im z całego serca dziękuję. Słowa wdzięczności chcę też skierować do osoby dla mnie całkowicie niezwykłej, czyli pani Agnieszki Justyny Szumiło. Nasze drogi zeszły się przed trzema laty. Miałem wtedy tylko gitarę, burzę dźwięków i pomysłów na piosenki w głowie, i – jak szybko się przekonałem – niewiele wiedziałem o technice i sztuce wokalnej. Dziś jestem w zupełnie innej przestrzeni - tak jak i oczywiście mój głos. Mam większą wiarę w sens podejmowanych artystycznych działań i widzę świat piękniej, pełniej i prościej – to zasługa naszej ciężkiej pracy. Pani Agnieszko – z całego serca dziękuję! Chojnowianie będą mieli okazję posłuchać Łukasza Kindla „na żywo” już w najbliższą niedzielę, w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Można się też z nim skontaktować poprzez facebook.com/lukikindel albo stronę www.lukaszkindel.pl
data publikacji: 2019-01-08 12:32
 
27 FINAŁ W CHOJNOWIE
13 stycznia 2019 w Chojnowie zagra Orkiestra, czyli odbędzie się kolejny, 27. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefową Sztabu o numerze 3579 została po raz kolejny Pani Anna Świdurska (DZIĘKUJEMY!!!), a wspierać ją będzie blisko 70 wolontariuszy. Kwestowanie rozpocznie się na placach i ulicach miasta od rana, natomiast występy i licytacje orkiestrowych gadżetów wystartują w Domu Kultury o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich ludzi, czy to małych, czy też dużych serc! Każdy gest (i każdy grosz) się liczy!
data publikacji: 2019-01-04 10:44
 
ŁEMKOWSKIE BETLEJEM
11 stycznia 2019 r. zapraszamy o godzinie 18.00 na ŁEMKOWSKIE BETLEJEM - wieczór kolęd łemkowskich i ukraińskich. Wstęp wolny.
data publikacji: 2019-01-04 09:50
 
<< nowsze | 23  | 24  | 25  | 26  | 27 | 28  | 29  | 30  | 31  | 32  | starsze >>

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OD 20 MARCA BR. KINO BĘDZIE NIECZYNNE DO ODWOŁANIA.
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie