Zapraszamy na strony kina

Aktualności

KULTURA DOSTĘPNA
Co miesiąc w Polsce ma miejsce ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł. Blisko połowa z nich jest darmowa. Dotarcie z informacją o nich ułatwi informacyjno-edukacyjny portal kulturadostepna.pl. , którego celem jest także upowszechnianie zasobów dostępnych w sieci oraz zainteresowanie miejscami, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wycieczek po Polsce. Uruchomienie serwisu, stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury, stanowi główny element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu KULTURA DOSTĘPNA. 24 czerwca br. portal został zainaugurowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. Głównym celem portalu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat łatwego dostępu do bezpłatnej i taniej kultury poprzez zebranie w jednym miejscu ofert kulturalnych oraz promocję partnerów programu i instytucji działających na rzecz udostępniania kultury. Portal kuIturadostepna.pl to przede wszystkim prosta w obsłudze wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Oprócz niej serwis zawiera listę ciekawych miejsc, zabytków i instytucji kultury oraz bazę linków do legalnych zasobów kultury on-line. Serwis, przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury, ma na celu dotarcie do szerokiego grona odbiorców z informacją o darmowych bądź tanich (w cenie do 20 złotych) wydarzeniach kulturalnych. Dzięki filtrom można przeszukiwać wydarzenia pod kątem lokalizacji, daty rozpoczęcia, dostępności dla osób niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Dodatkowo wydarzenia podzielone są na kategorie tematyczne takie jak film, teatr, sztuka, muzyka czy taniec. Informacje są atrakcyjne, proste, czytelne, praktyczne i precyzyjne. Oprócz ceny pokazują lokalizację, możliwość dojazdu i udogodnienia techniczne dla osób z dziećmi lub niepełnosprawnych. Zmiany i nowe dane wprowadzane są na bieżąco. Szybko i łatwo można dzielić się nimi z innymi osobami. Dzięki kulturadostępna.pl użytkownik zyska szybki dostęp do wydarzeń kulturalnych – zarówno w swojej okolicy, jak i w całym kraju. Portal pokaże, że kultura, na którą stać każdego, jest w zasięgu ręki. kontakt: kulturadostepna@nck.pl facebook.com/kulturadostepna Złap kulturę w dobrej cenie na www.kulturadostepna.pl
data publikacji: 2015-08-21 10:31
 
ZAPRASZAMY NA NARODOWE CZYTANIE 2015
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie wspólnie organizują kolejną edycję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich jest „Lalka” Bolesława Prusa. Chojnowskie obchody Narodowego Czytania odbędą się 4 września 2015 r. Akcja rozpocznie się o godz. 9.00 czytaniem fragmentów „Lalki” w szkołach ponadpodstawowych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespole Szkół. O godz. 12.00 odbędzie się spotkanie w chojnowskim rynku. Na scenę do czytania fragmentów „Lalki” zostaną zaproszeni mieszkańcy miasta, m.in. czytelnicy biblioteki. W programie spotkania także: „Pamiętnik starego subiekta”: występ aktora Krzysztofa Rogacewicza, „Prus – romantyk i pozytywista”: refleksje o życiu i twórczości pisarza oraz test dla publiczności pod hasłem: „Lalka” w zaskakujących pytaniach i odpowiedziach. Oprawa muzyczna: motywy z adaptacji filmowej „Lalki ” wykonają Mateusz Bojda /saksofon/ i Szymon Sandura /piano/. Aktywni uczestnicy spotkania otrzymają dary książkowe, a mieszkańcy, którzy przyniosą swoje powieści Bolesława Prusa – okolicznościowy stempel. Podczas akcji Narodowego Czytania korzystać będziemy z adaptacji „Lalki”, stworzonej specjalnie na tę okazję przez Bronisława Maja – literaturoznawcę, poetę, wykładowcę Uniwersytetu Jagiellońskiego.
data publikacji: 2015-08-19 13:55
 
ETNICZNIE
15 sierpnia br. w Parku Śródmiejskim graliśmy "etnicznie". Co prawda burza i gwałtowne opady deszczu zburzyły nieco zaplanowany porządek, więc buzuki rozbrzmiało dopiero krótko przed godz. 18.00, ale za to później była już tylko muzyka. Na początku na scenie pojawiła się grecka grupa ZORBA, poźniej, ok. 20.00 można było posłuchać czerpiącej z łemkowskich korzeni formacji NADIJA, która udanie łączy rock i folk z domieszką reggae i ska.
data publikacji: 2015-08-07 13:33
 
EGELSBACH OCZAMI SWOICH ARTYSTÓW - WERNISAŻ
5 sierpnia 2015 r. w Baszcie Tkaczy miał miejsce wernisaż prac twórców z partnerskiego miasta Chojnowa w Niemczech. Niemal wszystkie dzieła traktują o małej ojczyźnie plastyków, stąd i tytuł ekspozycji: "Egelsbach oczami swoich Artystów". Na wystawie podziwiać można fotografie, pastele, rysunki, obrazy olejne czy wykonane techniką mieszaną. Część z nich sentymentalnie ukazuje architektoniczne ciekawostki miasta, inne w polemiczny sposób komentują postawy czy zachowania współmieszkańców. Z pewnością warto wybrać się w sierpniu do Baszty Tkaczy i obejrzeć wystawę. Słowa podziękowania za jej przygotowanie po stronie niemieckiej kierujemy do pana Kosty Poleganowa. To jego pasja i zaangażowanie doprowadziły do utworzenia w Egelsbach odpowiednika naszej Gildii, a teraz - wystawy w Chojnowie.
data publikacji: 2015-08-07 12:53
 
WAKACJE z MOKSiR -SIERPIEŃ 2015
Zapraszamy na zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat, które odbędą się w dniach 24-28 sierpnia br. w godz. 10.00-12.00. W programie: zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne i sportowe. UWAGA!!! Zapisy w poniedziałek od godz. 9.45 tylko z osobą dorosłą. Na zajęciach obowiązuje obuwie zmienne sportowe!!! Ilość miejsc ograniczona!!! Zapraszamy!
data publikacji: 2015-08-06 16:44
 
<< nowsze | 80  | 81  | 82  | 83  | 84 | 85  | 86  | 87  | 88  | 89  | 90  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie