Zapraszamy na strony kina

Aktualności

FERIE z MOKSiR
Od poniedziałku do piątku nasza placówka oferuje zajęcia plastyczne, kulinarne, taneczne i teatralne dla najmłodszych mieszkańców naszego grodu. Poniedziałek jest pod hasłem KOSMOSU, we wtorek LEPIMY BAŁWANKA, w środę gościmy w Pizzerii PROWINCJA, gdzie upieczemy ciasteczka. W czwartek zajmiemy się malowaniem PEJZAŻU ZIMOWEGO, zaś w piątek dzieci wezmą udział w warsztatach tworzenia filmu animowanego metodą poklatkową. Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z poszczególnych dni !
data publikacji: 2015-01-28 13:18
 
III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL CHÓRÓW MŁODZIEŻOWYCH
12 czerwca 2015 r. odbędzie się III edycja ogólnopolskiego festiwalu chórów "Skora Song". Zainteresowanych odsyłamy do regulaminu imprezy.
data publikacji: 2015-01-19 13:49
 
ZEBRALIŚMY 15.258,70 PLN
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie przeszedł do historii. 41 wolontariuszy na placach i ulicach miasta kwestowało na rzecz diagnostyki (pediatrii, onkologii, kardiochirurgii) i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Porywisty wiatr i zacinający deszcz skutecznie odstraszył wiele osób od tego, by po godz. 16.00 w Rynku miasta wziąć udział w koncertach i licytacjach na rzecz Orkiestry. Mimo tego nie zabrakło gorących serc ani na scenie, ani też wśród widzów. Muzycznie rozgrzewali nas: przekorny GŁOS ROZSĄDKU z Wrocławia, rockowe EPICENTRUM z Krotoszyc i punkowe POLISH FICTION z Chojnowa. Licytacje przyniosły skromny wynik 763 zł, ale zliczona skrupulatnie w sztabie całość wygląda naprawdę nieźle – w sumie z puszek i licytacji udało się tym razem zebrać 15.258,70 zł! Wielkie brawa i wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy i szefowej sztabu, którą w tym roku została pani Anna Świdurska, darczyńców gadżetów na licytacje, wśród których oprócz Fundacji WOŚP były także członkinie Gildii Artystów Chojnowa, panie Anna Wójcik i Monika Chmielewska, zespół POLISH FICTION, Wiktoria Kacperska, wędkarze z lokalnego koła „Skora” i Urząd Miejski w Chojnowie! Dziękujemy panu Andrzejowi Urbanowi, dyrektorowi Gimnazjum nr 2, w którym w tym roku ulokował się sztab, pani Bogusławie Mrozik, Prezes Banku Spółdzielczego w Chojnowie, która oddelegowała do pomocy w liczeniu swoje pracownice, wyposażając je w maszynę do liczenia bilonu, co znacznie przyspieszyło prace. Dziękujemy harcerzom, którzy w sztormowych niemal warunkach postawili nam przy scenie namiot. Dziękujemy Policji, która dbała o bezpieczeństwo. Dziękujemy zespołom GŁOS ROZSĄDKU, EPICENTRUM i POLISH FICTION, bo to ich energetyczne dźwięki dodawały nam sił. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w licytacji i tym wszystkim, którzy do puszek wrzucili bodaj grosz. Dobrze mieć świadomość, że potrafimy być razem!
data publikacji: 2015-01-12 09:17
 
WOLONTARIUSZE WOŚP JUŻ PRACUJĄ
Krótko po godz. 8.00 chojnowscy wolontariusze WOŚP wyruszyli kwestować na placach i ulicach miasta. Chętni do wspomożenia działań Orkiestry znajdą ich w pobliżu świątyń, centrów handlowych, obok kładki na Skorze w pobliżu targowiska. Przypominamy, że każdy wolontariusz wyposażony jest m.in. w charakterystyczną puszkę i identyfikator. W sumie kwestuje 41 osób.Od godz. 16.00 zapraszamy na koncerty i licytacje do Rynku.
data publikacji: 2015-01-11 09:12
 
KOLĘDY WYPEŁNIŁY FARĘ
Tradycyjny koncert kolęd, na który od kilku lat do fary zapraszał Chojnowski Chór SKORANTA, miał w tym roku szczególny charakter. Obok chórzystów, dla których był to swoisty debiut pod muzycznym kierownictwem nowego prowadzącego, pana Piotra Koziara, w koncercie zaprezentowała się też ORKIESTRA DĘTA pod jego batutą, a całość pięknie zwieńczyła niezwykłą barwą i skalą głosu sopranistka Agnieszka Justyna SZUMIŁO. Wypełniona do ostatniego miejsca świątynia (szereg osób musiał się zadowolić miejscami stojącymi...) dobitnie świadczyła, iż zrodzony przed laty pomysł świąteczno-noworocznej prezentacji wspaniałych polskich kolęd i pastorałek trafia idealnie w oczekiwania lokalnej społeczności. Nic więc dziwnego, że zarówno artystom, jak i władzom samorządowym, od początku życzliwie wspierającym tę ideę, dziękowano rzęsistymi brawami.
data publikacji: 2015-01-07 08:02
 
<< nowsze | 88  | 89  | 90  | 91  | 92 | 93  | 94  | 95  | 96  | 97  | 98  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie