Aktualności

koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy z Kijowa

Zespół liczy 50 członków, składa się wyłącznie z mężczyzn, którzy jednocześnie grają na bandurach i śpiewają. Jak mówi dyrektor Zespołu "W tym trudnym czasie chcemy opowiedzieć więcej o duchu ludowym Ukraińców, a także wesprzeć nasze wojsko walczące o wolność naszego kraju". Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale zachęcamy wszystkich chętnych do symbolicznego wsparcia finansowego dla Ukrainy podczas prowadzonej zbiórki przed koncertem.

2022-03-30 11:28

KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "LEGNICA"- ODWOŁANY

‼️WAŻNE‼️ Z przykrością informujemy, że z powodu braku zainteresowania koncert Zespołu Pieśni i Tańca Legnica zostaje odwołany. Jest nam bardzo przykro, ale mamy nadzieję, że ZPiT "Legnica" jeszcze zawita do Chojnowa 🙂 Osoby, które zakupiły bilet proszone są o kontakt z Sekretariatem MOKSiRu.

2022-03-28 14:02

💙💛🤍❤️

Za nami pierwsze zajęcia, w których wzięły udział dzieci z Ukrainy oraz wolontariuszki z Zespołu tanecznego KARAMBOL💙💛🤍❤️ 👉Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16.00. Zapraszamy!!! 💙💛🤍❤️Позаду перші заняття з дітьми з України та волонтерами танцювального гуртка KARAMBOL💙💛🤍❤️ 👉 Заняття проходять по вівторках о 16:00. Запрошуємо!!!

2022-03-23 14:42

KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "LEGNICA"

2 kwietnia zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Legnica". Widzimy się w MOKSiRze o godz.17.00 W programie koncertu znajdą się kultywowane i mało znane zwyczaje ludowe związane z obchodami Świąt Wielkanocnych-palmy, pisanki, chodzenie z kogucikiem i Siuda Baba. Tańce i piosenki z okolic Krakowa, Lublina, Żywca i Kaszub. Bilety 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) do kupienia w kasie MOKSiR Kasa czynna 9:00-15:00 (poniedziałek-czwartek) i 15:00-19:00 (piątek-niedziela) Zapraszamy!

2022-03-18 15:24

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Wciąż dochodzą do nas głosy o coraz to większej ilości osób, która znalazła schronienie w naszym mieście. Wśród nich są przede wszystkim matki z dziećmi. Chcielibyśmy bardzo aby czuły się u nas jak w domu, dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich miejsce gdzie będą mogli się spotkać, porozmawiać, pośpiewać, nauczyć podstaw języka polskiego, potańczyć. W tych trudnych chwilach jest to dla nich obecnie jedyna forma rozrywki i oderwania od rzeczywistości. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek (dzieci od 5 lat) w godz. 16.00-16.45. Warsztaty poprowadzi p. Jagoda Zderska- instruktor tańca w MOKSiR oraz w każdą środę (dzieci od 2 do 4 lat) w godz. 10.00-11.00. Z inicjatywą środowych spotkań dla maluszków wyszła Pani Lidia Moskaliuk- Ukrainka, z wykształcenia nauczyciel wychowania przedszkolnego, która chcąc wspomóc swoich rodaków prowadzić będzie zajęcia zupełnie za darmo. Za co ogromnie dziękujemy w imieniu własnym i maluchów ;) Постійно доходить до нас інформація про щораз більшу кількість людей, котрі знайшли притулок в нашому місті. Серед них також і Ви - матері з дітьми. Нам дуже хотілося б, щоб Ви почувалися у нас як в себе вдома, тому ми прийняли рішення створити для Вас місце де Ви зможете зустрітися, порозмовляти, поспівати, навчитися підставі польської мови, потанцювати. В цих тяжких хвилях то єдина можливість розважитися і трішки відірватися від страшної реальності. Для дітей від 5ти років заняття будуть відбуватися кожного вівторка в годинах від 16.00 до 16.45. Проводитиме Пані Ягода Здерська - інструктор танцю в MOKSiR. Також заняття для дітей від 2х до 4х років відбуватимуться кожної середи в годинах від 10.00 до 11.00. З ініціативою зустрічі та занять кожної середи вийшла Пані Лідія Москалюк - українка, яка за освітою є вихователем дошкільного навчального закладу. Яка щиро хоче допомогти своїм землякам і проводитиме заняття цілковито безкоштовно. За що щиро дякуємо від нашого імені і від імені малюків.

2022-03-18 15:17

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie