Zapraszamy na strony kina

Aktualności

PEJZAŻE MALOWANE SŁOWEM I MUZYKĄ
Projekt koncertu, który wypełnią pieśni polskich kompozytorów i poetów XIX i XX wieku, zrodził się przed rokiem. Wiadomo było, że rok 2019, w związku z dwusetną rocznicą urodzin, należał będzie do Stanisława Moniuszki. Naturalną więc rzeczy koleją było sięgnięcie po „Śpiewniki domowe” - swoisty muzyczny katechizm wielu pokoleń naszych rodaków. Ale przecież nie można malować polskiego pejzażu bez dźwięków Chopina. Muzycznych fraz Noskowskiego. Modernistycznej palety nut Karłowicza. A inspiracje ludowością? Przecież i bez nich taki koncert byłby niepełny, kolorystycznie i brzmieniowo przełamany. Jak złożyć to wszystko w jasną, przekonującą całość? Z pomocą przyszła nam pani Agnieszka Justyna Szumiło i adepci jej Pracowni Wokalnej. Młodsi i starsi. Ze scenicznym doświadczeniem, ale i tacy, którzy dosłownie swe pierwsze wokalne kroki stawiali w Domu Kultury w Chojnowie. Pracowali nad wydarzeniem kilka miesięcy, by 16 listopada br. zaprosić chojnowian na swoistą wystawę „Pejzaży polskich muzyką malowanych”. Wybrzmiały szlagiery dawnych czasów: „Prząśniczka” i „Kozak” Stanisława Moniuszki, „Kukułeczka” Zygmunta Noskowskiego, „Piosnka litewska” Fryderyka Chopina, „Po szerokim, po szerokim morzu” Mieczysława Karłowicza czy oparty na ludowej melodii „Kurdesz”. Były też melodie i teksty mniej dziś znane, ale przecież pięknie dopełniające obrazu dawnej Polski. Koncert był też okazją do refleksji o ojczyźnie i patriotyzmie, do chwili zastanowienia nad wartością języka i kultury – tak w czasach zaborów, jak i współczesnej dobie. Pięknie mówiła o tym, wprowadzając słuchaczy w tę swoistą „wystawę”, jej muzyczna kuratorka, pani Agnieszka Justyna Szumiło. Widzom, którzy w zakończeniu stali się też uczestnikami występu, śpiewając wspólnie z wykonawcami „Pod laskiem zielonym”, emocji i wzruszeń z pewnością nie zabrakło. Dziękujemy wszystkim!
data publikacji: 2019-11-18 09:13
 
PEJZAŻE POLSKIE MUZYKĄ MALOWANE
Mijający rok dedykowany był m.in. Stanisławowi Moniuszce z okazji rocznicy jego 200. urodzin. Chcąc upamiętnić naszych rodzimych kompozytorów XIX i początków XX stulecia Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło przygotowała specjalny koncert PEJZAŻE POLSKIE MUZYKĄ MALOWANE. Na scenie domu kultury będzie można posłuchać młodszych i starszych adeptów Pracowni w utworach Moniuszki, Noskowskiego, Karłowicza, m.in. z tekstami Marii Konopnickiej. Serdecznie zapraszamy 16 listopada br. o godz. 14:00. Wstęp wolny!
data publikacji: 2019-10-22 11:21
 
IX CHOJNOWSKA JESIEŃ Z MUZYKĄ DAWNĄ
9 listopada br. zapraszamy na IX. odsłonę Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Na scenie domu kultury zobaczymy DAMY I KAWALERÓW, czyli Zespół Tańca Dawnego Akademii Rycerskiej w Legnicy; będziemy też mogli posłuchać włoskich arii i ariet w wykonaniu adeptów Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło. Koncert rozpocznie się o fodz. 16:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2019-10-22 11:05
 
UPIÓR W KUCHNI - POŻEGNANIE Z TYTUŁEM
Działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie Grupa Teatralna ANTYKWARIAT zaprasza na pożegnalne przedstawienie UPIORA W KUCHNI. Stali bywalcy mieli już okazję poznać zagmatwane losy dwóch angielskich dam i prowadzonego przez nie pensjonatu, ale jeśli ktoś nie zdążył... Albo chciałby jeszcze raz? ANTYKWARIAT zaprasza do Domu Kultury 8 listopada br. na godz. 18:00. Wstęp - 2 uśmiechy. Muszą być soczyste :)
data publikacji: 2019-10-22 10:20
 
PLUG N BLUES W "JUBILATCE"
5 października br. zespół PLUG N BLUES po raz kolejny zaprezentuje się fanom bluesowo-rockowych brzmień w "Jubilatce". Początek koncertu - godz. 19:30. Szczegóły na plakatach.
data publikacji: 2019-09-26 12:18
 
<< nowsze | 12  | 13  | 14  | 15  | 16 | 17  | 18  | 19  | 20  | 21  | 22  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie