Zapraszamy na strony kina

Aktualności

"PEGAZIK" ROZPIĄŁ SKRZYDŁA
28 lutego 2019 r. w Domu Schrama w Chojnowie odbył się etap miejski XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. W kat. „młodsi”, czyli uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych zgłosiło się 6 osób, w kat. „starsi” (klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz III klasa gimnazjum) – wzięło udział osób 10. Jury – p. Krystyna Kalagasidis i p. Stanisław Horodecki – zdecydowało się nagrodzić: a/ młodsi – I miejsce i udział w etapie powiatowym – Bartosz Ptasznik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie (za tekst Doroty Suwalskiej „W pogoni za króliczkiem”). II miejsce – Hanna Kądziołka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie (tekst Sławomira Hanaka „Dziewczyny i chłopaki”). b/ starsi – I miejsce i udział w etapie powiatowym – Marta Krasna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie (za rewelacyjnie przedstawione „Lilije” Adama Mickiewicza i prozę Jana Freya „W ciemności”). II miejsce – Julia Musiał z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie (Stanisława Barańczaka „Clarence” i Katarzyny Grocholi „Podanie o miłość”). Trzy równorzędne III miejsca przypadły: Julii Woronowicz, Julii Jarosz i Zuzannie Kudelskiej - wszystkie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. W marcu rozstrzygną się losy etapu powiatowego. Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci pofruną dalej - do Kłodzka. Życzymy im tego serdecznie!
data publikacji: 2019-03-01 11:04
 
ZAPŁONĘŁY ZIMOWE ISKIERKI MUZYCZNE
„Zimowe iskierki muzyczne” to kolejny z koncertów, którym co jakiś czas darzy nas Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło i jej uczniowie. Zawsze jest w tych prezentacjach ogromna doza emocji, bo często zdarzają się sceniczne debiuty. Zawsze prezentacjom dojrzałym towarzyszą te mniej doskonałe, w tremie czy też gorszej dyspozycji zdrowotnej młodych wykonawców mające źródło. Zawsze też czuć w nich ogromną dynamikę grupy, która młodego artystę w tej trudnej dla niego chwili potrafi wesprzeć. Nie inaczej było w sobotę 23 lutego 2019 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Chojnowie. Kto wie czy nie w tym właśnie tkwi największa wartość Pracowni Wokalnej. Nie tylko profesjonalnie kształci głos i pozwala mu rozkwitać. Nie tylko przypina muzyczne skrzydła uczestnikom zajęć, ale przede wszystkim dostrzega w dzieciach ludzi, buduje w nich poczucie własnej wartości, a jednocześnie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Kształtuje charaktery. A że czyni to śpiewająco – to tylko dodatkowa zaleta. Brawo!
data publikacji: 2019-02-28 08:56
 
VANESA HARBEK - TANGO
Argentynkę Vanesę Harbek doskonale znają miłośnicy bluesa. Supportem tej pięknej gitarzystki i wokalistki był jakiś czas temu w Legnicy nasz zespół PLUG N BLUES. Vanesa przyjedzie do nas z innym muzycznym projektem - zaprezentuje te bardzo, i te mniej znane TANGA. Wydarzenie będzie miało miejsce 10 marca 2019 o godz. 18.00. Wstęp wolny - trzeba jedynie zaopatrzyć się w wejściówkę (do odbioru w Domu Kultury). Wejściówka jest ważna dla 2 osób - bo do tanga trzeba przecież dwojga...:)
data publikacji: 2019-02-20 09:06
 
UPIÓR W KUCHNI
Grupa teatralna ANTYKWARIAT przygotowała kolejną premierę. Tym razem zaprasza na "bardzo kryminalną komedię" pióra Janusza Majewskiego. Spektakl będzie prezentowany dwukrotnie - 09 i 15 marca, każdorazowo o godz. 18:00.
data publikacji: 2019-02-18 15:23
 
ZIMOWE ISKIERKI MUZYCZNE
Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zapraszają na koncert ZIMOWE ISKIERKI MUZYCZNE, w którym wystąpią uczniowie PWAJSz. Początek o godz. 12:30 w najbliższą sobotę 23 lutego w sali widowiskowej Domu Kultury. Wstęp wolny. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-02-18 15:11
 
<< nowsze | 19  | 20  | 21  | 22  | 23 | 24  | 25  | 26  | 27  | 28  | 29  | starsze >>

ZAPRASZAMY!!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie