Zapraszamy na świąteczny Jarmark
15 grudnia od godz. 15.00 rozpoczniemy wspólne kolędowanie. Jeśli ktoś szuka jeszcze prezentów będzie to doskonała okazja do ich nabycia. Zakupić będzie można m.in. ceramikę, miody, świąteczne stroiki, ręcznie robione maskotki, świeczki sojowe.
Tylko u nas tradycyjnie, wystąpi prawdziwa, góralska kapela, która z pewnością wprowadzi nas w świąteczny nastrój.
2024-12-05 10:45
Osoby zainteresowane wystawieniem swoich produktów podczas Jarmarku, prosimy o wysłanie karty zgłoszenia.
2024-11-04 12:26
Koncert pamięci Tadeusza Nalepy
Plug'n'Blues jest zespołem, którego członkowie bardzo mocno podkreślają wpływ na ich rozwój muzyczny jaki wywarła twórczość Tadeusza Nalepy. Każdy z nich na pewnym etapie życia zetknął się z utworami grupy Breakout. Aby upamiętnić tak znaczącą postać polskiego bluesa zespół postanowił zrealizować cykl koncertów pamięci Tadeusza Nalepy. Zaprezentowane zostaną covery zespołu Breakout w interpretacji i aranżacji zespołu Plug’n’Blues. Do wspólnego grania podczas koncertu zostaną zaproszeni gościnnie gitarzyści, którzy urozmaicą swoimi improwizowanymi solówkami każdy z 12 przedstawionych utworów.
Zagrają gitarzyści z:
Wrocławia - Michał Biedroń, kompozytor i gitarzysta w zespołach Tree Sound i The Cold. Piotr Łabowicz znany ze złotoryjskiego składu DZL, aktualnie gitarzysta The Cold;
Jeleniej Góry – Łukasz Łoś nauczyciel gitary, dwa razy wybrany na Lidze Rocka jako najlepszy gitarzysta;
Chojnowa – Dariusz Sobański, grał w DeJaVu razem z Bartkiem Miarką oraz bolesławieckim 59-700 Quintet.
Skład zespołu Plug'n'Blues:
Tomasz Łabowicz - gitara, wokal
Jakub Matys – klawisze
Waldemar Winkler - perkusja
Ireneusz Matys - gitara basowa
Pierwszy koncert będzie miał miejsce 7 grudnia 2024 r. o godz. 18:00 w Sali widowiskowej MOKSIR Chojnów. Bilety w cenie 30,00 zł. do nabycia w kasie MOKSIR Chojnów. W dniu koncertu bilety w cenie 35,00 zł.
2024-11-04 10:08
Zapraszamy na koncert wybitnej aktorki i wokalistki Stanisławy Celińskiej - 28 listopada godz. 18.00, sala widowiskowa MOKSiR
Stanisława Celińska traktuje ten koncert jak podsumowanie całego jej życia – prywatnego i zawodowego. Cyfry, które towarzyszą koncertowi to cyfry magiczne: 77 lat życia, 55 lat pracy artystycznej i 40 lat współpracy z kompozytorem Tomaszem Bajerskim. Ich pierwsza premiera odbyła się w 1984 roku, w dniu pogrzebu Księdza Jerzego Popiełuszki. Była to „Księga Hioba” w tłumaczeniu Czesława Miłosza.
Koncert zatytułowany „Uwierz” będzie kolorowy, tak jak kolorowe jest życie, a życie Stanisławy Celińskiej było i jest barwne. W zawodzie aktorskim stosowała „płodozmian” czyli oprócz ról dramatycznych grała role komediowe, charakterystyczne. Tak będzie i w tym koncercie. To będą Jej szczere wypowiedzi na ważne tematy, połączone z muzyką, która te tematy podkreśla, nadaje im wyjątkowy klimat i pozwala przeniknąć do serc słuchaczy. Te teksty to Jej przemyślenia, ale też żarty muzyczne.
Zapraszamy Państwa do podróży poprzez teksty Stanisławy Celińskiej i Jej ukochane wiersze Leopolda Staffa, a wszystko to będzie płynąć z przepiękną muzyką Tomasza Bajerskiego.
2024-10-28 10:26
Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości.
Tradycyjnie o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i uroczystości pod Obeliskiem. Zaraz po nich z programem patriotycznym wystąpi Chór Skoranta pod dyr. Piotra Koziara.
Tego samego dnia o godz. 15.30 w Kinie Kino Kultura Chojnów obejrzeć będzie można film dokumentalny "Niepodległość".
Film pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski. To wyjątkowy obraz tego, jak nasi rodacy najpierw wywalczyli, a potem budowali swoją wolną i niepodległą Ojczyznę.
Historia pokazana w filmie rozpoczyna się od I wojny światowej i udziału w niej setek tysięcy Polaków, którzy walczyli w różnych armiach na wielu frontach. Czynili to z myślą, że ten wyczekiwany przez wiele lat konflikt zaborców doprowadzi wreszcie do powrotu Polski na mapę Europy i świata. "Niepodległość" uwzględnia także walkę o granice - m.in. powstanie wielkopolskie i powstania śląskie - kluczową dla polskiej wolności zwycięską wojnę polsko-bolszewicką, plebiscyty oraz zabiegi dyplomatyczne, jak choćby te z konferencji w Wersalu. Pozwala także zobaczyć czas budowy i tworzenia nowego państwa - wolnej i niepodległej Polski. Jest to również kronika ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Odtwarza zwyczajne życie, czyli czas na codzienną pracę, naukę i rozrywkę, który nadszedł po latach walki i przelewania krwi.
Narrację prowadzą świadkowie i uczestnicy wydarzeń, którzy pozostawili pisemne świadectwa swoich losów i historii. Film "Niepodległość" powstał dzięki odnalezieniu doskonałej jakości materiałów archiwalnych z lat 1914-1923, które nie były dotychczas publikowane. A dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej zostały one odrestaurowane i pokolorowane. Prace trwały kilka lat.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
2024-10-28 10:25