Chojnowski Chór "SKORANTA" powstał 16 października 2007 r. jako Towarzystwo Śpiewacze przy Miejskim Domu Kultury w Chojnowie. Jego pomysłodawcą oraz autorką nazwy, a także kierownikiem, jest p. Krystyna Czapska. Chórem od początku dyrygował p. Zenon Chmielewski, a od jesieni 2014 czyni to p. Piotr Koziar.
Próby Chóru odbywały się początkowo w każdy wtorek o godz. 18.15 w kawiarence Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, później w sali nr 14 "Domu Schrama", a obecnie SKORANTA spotka się w poniedziałki o godz. 19.00 w "Domu Schrama"

W swoim repertuarze SKORANTA ma wiele piosenek. Chór tworzą obecnie 34 osoby, ale tych z niskimi głosami brakuje nadal. Panowie, ZAPRASZAMY do wspólnego śpiewania!!!

 

SKORANTA ma dwa lata!

 

Nawet nie wiadomo, kiedy to zleciało... W miniony wtorek 20 października 2009 r. chór SKORANTA obchodził w kawiarence MOKSiR jubileusz 2 lat wspólnego śpiewania. Dla wszystkich był wspaniały tort i opowieści snute do wtóru przeglądanym fotografiom, a dla inicjatorów przedsięwzięcia, czyli Krystyny Czapskiej i Zenona Chmielewskiego kwiaty i kryształowe dzwoneczki do zwoływania niepokornych "owieczek" na kolejne próby... Co prawda nie przydadzą się one chyba zbyt często, bo rzadko która szkolna klasa pochwalić się może taką frekwencją, ale miły gest członków SKORANTY dla "rodziców" chóru z pewnością pozostanie w pamięci. Życzymy kolejnych jubileuszy! Fotki ze spotkania w GALERII.

 

GRAND PRIX dla SKORANTY

 

16 stycznia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Siedliskach SKORANTA wyśpiewała w II Festiwalu Kolęd i Pastorałek GRAND PRIX, za którą otrzymała nagrodę pieniężną w kwocie 1000 zł ! Brawo!


I miejsce chóru!


W III edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach w roku 2011 nasz chór nagrodzono I miejscem oraz kwotą 600 zł! Wyrazy uznania dla całego Zespołu!SKORANTA  jedzie na MUCHĘ

Miło nam zakomunikować, że SKORANTA zakwalifikowała się na MUCHĘ, czyli I Międzyrzecką Ucztę Chórów Amatorskich w październiku 2011 r.. Naszym chórzystom przyjdzie zmierzyć się m.in. z chórami z Głogowa, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Gniezna, Leszna czy Poznania; w sumie Rada Artystyczna zakwalifikowała 17 formacji. MUCHA startuje dopiero w październiku, ale przed naszymi zdaje się rysować gorące lato...

 

 

 

W HOŁDZIE PAPIEŻOWI

 

 

Niedzielnym popołudniem w świątyni pw. św. ap. Piotra i Pawła mieszkańcy Chojnowa byli świadkami wspaniałego spektaklu poświęconego życiu, podróżom, naukom i twórczości naszego rodaka - Jana Pawła II. Już od pierwszych minut słuchaczy wprowadzono w atmosferę zadumy, refleksji. Główną nawą kościoła wkroczył szpaler chórzystów ze zniczami w dłoniach. Biało-czerwone lampiony ułożono w kształt krzyża. Jego płomienie symbolizowały i pamięć, i przemijanie jednocześnie. O tym też traktował koncert. W muzyce, tekstach i obrazach przewijały się wątki z życia Jana Pawła II. Mówiono o tym jaki był, czego pragnął, jak postrzegali go inni. Poprzez utwory muzyczne, słowo pisane i obraz przypominano postać największego Polaka.

Dziesiątki osób wsłuchanych w tę opowieść, kolejny raz przeżywało odejście Ojca, Przyjaciela, Autorytetu…

Autorką scenariusza była pani Krystyna Czapska, a muzycznie całość pomógł oprawić pan Zenon Chmielewski.

 

 

Akademia -11 LISTOPADA

 

Podczas tegorocznych uroczystości upamiętniających  93 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ  Chór Skoranta wraz ze słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i dziećmi z grupy teatralnej Pchełki zaprezentował  krótki program artystyczny- przepiękne pieśni patriotyczne przeplatane scenkami teatralnymi i  recytacją wierszy. Całość dopełniały projekcje multimedialne.

 

                

 

 

 

(szerokość: 200 / wysokość: 282)

 

 

6 stycznia 2012- KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK

 

       6 stycznia 2012 roku w tradycyjnym już koncercie kolęd i pastorałek licznie zgromadzonym w świątyni Apostołów Piotra i Pawła chojnowianom zaprezentował się chór SKORANTA.

 

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

 

 

 SKORANTA - w hołdzie JP II /foto/ M. Rybczyński (szerokość: 375 / wysokość: 249)  SKORANTA - w hołdzie JP II /foto/ M. Rybczyński (szerokość: 375 / wysokość: 249)
 SKORANTA - w hołdzie JP II /foto/ M. Rybczyński (szerokość: 375 / wysokość: 562)  SKORANTA - w hołdzie JP II /foto/ M. Rybczyński (szerokość: 375 / wysokość: 563)
 SKORANTA - w hołdzie JP II /foto/ M. Rybczyński (szerokość: 375 / wysokość: 249)  SKORANTA - w hołdzie JP II /foto/ M. Rybczyński (szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

 

 

Chór Skoranta- pieśń " Maszerują strzelcy"

 

http://www.youtube.com/watch?v=aPQBbiYBddo

 

Chór Skoranta- pieśń " My pierwsza brygada"

 

http://www.youtube.com/watch?v=cBxgHFQofCY

 

 

 

 

 

Pierwsz koncert chóru SKORANTA - Miejska Biblioteka Publiczna (szerokość: 720 / wysokość: 540)

 

Występ z okazji promocji ALMANACHU ARTYSTYCZNO-KULTURALNEGO ZIEMI CHOJNOWSKIEJ (szerokość: 709 / wysokość: 410)

 

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada 2008 (szerokość: 709 / wysokość: 346)JUBILEUSZ 9-LECIA

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie