9 i 15 MARCA 2019 - "UPIÓR W KUCHNI"

Po raz szósty odbyła się premiera chojnowskiej grupy „Antykwariat", tradycyjnie oscylująca w Święto Kobiet. Protagonistką i inicjatorką powstania koła teatralnego jest p. Elwira Kądziołka. Pod jej wodzami grupa zaprezentowała się trzykrotnie na deskach Domu Kultury. Artystyczne stery w 2016 roku przejęła p. Barbara Słotwińska, po „Eliksirze Starości" i „Dobranockach dla Dorosłych", pod jej kierownictwem, przyszedł czas na kryminalną komedię „Upiór w Kuchni"… Premiera spektaklu miała miejsce 9 marca w Miejskim Domu Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Chojnowska grupa aktorów – amatorów tym razem pokusiła się o czarny humor, czarną komedię i czarne charaktery. Przewrotnie jednak dodały one wiele kolorów bohaterom i scenerii, w której toczy się cicha i głośna sprawa nagłych, lub zrządzeniem losu banalnych zgonów. O inspiracji i pracy nad komedią kryminalną opowiedziała prowadząca grupę Barbara Słotwińska: - Trzymamy się lekkiej formy. Zastanawialiśmy się nad treściami poważniejszymi, jednak oczekiwania publiczności są najważniejsze. Zdecydowanie odbiorcy stawiają na spektakle, w których jest humor, żart, ale także moralny, życiowy przekaz i puenta. Podkreślić należy nasze wspólne starania w kreowaniu ról i całokształtu przedstawienia. Chcemy wciągnąć w tę opowieść, przybliżyć widzowi historię i pokazać przy okazji coś zabawnego. Piękne jest to, że my wszyscy pracujemy tak samo intensywnie. Każdy się stara, jest mnóstwo pomysłów i kreatywnych działań, które wcielamy w życie na naszej chojnowskiej scenie. Ośmiu aktorów trafnie wcieliło się w role. Jak przystało na angielską klasykę, na scenie pojawiły się rekwizyty i dekoracje odpowiadające za wystrój, niczym niezwiastujący tajemniczych morderstw. Sceneria przypominała lata 50. ubiegłego wieku. Epizodyści ucharakteryzowani byli odpowiednio do pory dnia i nocy, wskazując tym samym na dwoistość ludzkiej natury. Stroje podkreślały groteskowość, ale i specyficzne cechy osobowości. Nie zabrakło intrygi, pozerstwa czy absurdu, które doskonale wpisują się w elementy i składowe dobrej komedii kryminalnej. Fabuła przebiegała finezyjnie i wartko, inteligentne zwroty nie rzadko zszokowały i rozśmieszały widza. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali: D.Chopkowicz, E. Grześkowiak, K. Czapska, R. Rzepakowska, M. Krzywda, J. Szarek, A. Pruś, S. Horodecki. Trzecia premiera „Antykwariatu" przechodzi do naszej lokalnej historii, ale kto wie, co przyniesie przyszłość… Chojnowskiej obsadzie aktorów wróżymy szerszą karierę! Drugi spektakl „Upiór w Kuchni" już w najbliższy piątek!


28 WRZEŚNIA 2018 - "DOBRANOCKI DLA DOROSŁYCH" po raz drugi

Marcowa premiera "Dobranocek dla Dorosłych" wypełniła widzami salę kinową po brzegi. Zachęceni powodzeniem oraz licznymi głosami osób, którym z różnych względów nie udało się obejrzeć premierowego spektaklu, postanowiliśmy wystawić "Dobranocki..." po raz drugi. Ku naszemu radosnemu zdumieniu i tym razem publiczność dopisała bardzo licznie.

9 MARCA 2018 - "DOBRANOCKI DLA DOROSŁYCH"

Dobranocki dla Dorosłych" czyli : „Opowieść o dwóch wiedźmach", „Dziewczynka z zapałkami", „Oślepiająca piękność", „Zgadywanka", „Diabeł i dziewczyna" i „Niezawodna broń" były świetnym prezentem na „Dzień Kobiet" dla wszystkich Pań i Panów w naszym mieście. 9 marca sala w MOKSiR wypełniona była po brzegi, a chojnowska grupa „Antykwariat" zaprezentowała się fenomenalnie. Aktorzy wcielili się w różne charaktery: były księżniczki, wiedźmy, diabły, wojowniczki i wiele, wiele innych ciekawych ról, które nie tylko miały rozśmieszyć widza, ale i przekazać cenny morał. Reżyser B. Słotwińska oraz aktorzy: D. Chopkowicz, K. Czapska, E. Grześkowiak, S. Horodecki, M. Krzywda, A. Pruś, R. Rzepakowska, J. Szarek stworzyli kreacje bohaterów, które na długo zostaną w pamięci widzów. Pozostaje tylko żałować, że „Dzień Kobiet" jest tylko raz w roku. (Tekst: "Gazeta Chojnowska")


12 MAJA 2017 - "ELIKSIR STAROŚCI" PO RAZ DRUGI

Mówili, że było zabawnie... Że dawno się tak nie uśmiali... Że żałują, iż być nie mogli, bo podobno... Takie i inne, ale równie życzliwe, głosy chojnowian sprawiły, że działająca przy MOKSiR grupa teatralna ANTYKWARIAT postanowiła jeszcze raz zaprosić na spektakl "Eliksir starości" - żartobliwą historię o znajdowaniu radości życia na każdym jego etapie.


10 MARCA 2017 - "ELIKSIR STAROŚCI"

10 marzec 2017r. Ten dzień niewątpliwie przejdzie do kulturalnych wydarzeń naszego miasta. Kolejny oczekiwany występ grupy teatralnej "Antykwariat" stał się faktem. W tamten piątkowy wieczór, w sali kinowej MOKSiR odnotowano nadkomplet publiczności. Z okazji Dnia Kobiet (a w Dniu Mężczyzn) anonsowano sztukę teatralną pt. "Eliksir starości". Chojnowska grupa teatralna działająca przy domu kultury przygotowała kolejną ciekawą propozycję. Na warsztat wzięto sztukę Lilianny Bardijewskiej "Eliksir starości". Akcja sztuki przenosi nas w czasy królewskich dynastii. Każda postać w tym przedstawieniu ma znaczącą wymowę - od piastunek, poprzez czarownicę, aż do pary książęcej i najwyższej monarchii.

Zaskakuje finał. Górę bierze zdrowy rozsądek, wygodnictwo i chęć doznania uroków spokojnego, sielskiego życia.

Czy niektórzy odtwórcy ról zagrali samych siebie? To pytanie z gatunku retorycznych.

Owacje na stojąco dowodzą, że spektakl bardzo się podobał. Doskonała gra aktorów-amatorów dała publiczności godzinę wspaniałej zabawy - z humorem, ale i przesłaniem.

Zdaniem wielu spektakl warto jeszcze raz powtórzyć. (Tekst: Piotr Misikiewicz - "Gazeta Chojnowska")

 

Obsada:

Królowa - Emilia Grześkowiak

Król - Stanisław Horodecki

Księżniczka - Dorota Chopkowicz

Książę - Adam Pruś

Czarownica - Monika Krzywda

Piastunka I - Krystyna Czapska

Piastunka II - Róża Rzepakowska

Reżyseria - Barbara Słotwińska
7 MARCA 2016 - "SIŁACZKI"

Wspaniały prezent z okazji Dnia Kobiet dla chojnowskiej płci pięknej przygotowała grupa teatralna "Antykwariat" . 7 marca zaprezentowała nowy projekt sceniczny pt. "Siłaczki". Kinowa sala w MOKSiR wypełniona niemal do ostatniego miejsca. Chojnowianki, w świątecznych nastrojach, oczekiwały dobrej zabawy i dużej dawki humoru. I chyba się nie zawiodły. 

"Siłaczki" zostały napisane na podstawie żartów zamieszczanych w Internecie. Pomysł na dowcipny scenariusz znakomity. Zebrane w jednolitą opowieść o relacjach damsko-męskich i kobiecych problemach, wywoływały salwy śmiechu.

Historia kilku kobiet w różnym wieku. Ich codzienne troski opowiadane podczas wizyty na siłowni, dotyczą spraw banalnych, ale ważących na losach każdej kobiety. Małżeńskie konflikty, hołd dla utraconej miłości, walka z nadwagą i nałogami, problemy odzieżowe - czy aktorki odtwarzały osobiste losy? Wydaje się, że kilka razy mrugnęły okiem do widza. To tylko wprowadziło autentyzm.

Gorąco namawiam na powtórny pokaz "Siłaczek". Propozycja przeznaczona dla wszystkich - "Antykwariat" dał popis. 

Uzupełnieniem przedstawienia były gościnne występy trzech Karolin. Karolinka Czerniawska zaprezentowała monolog w temacie jak to jest między kobietami a ich partnerami, a na finał zaśpiewały: Karolina Końka i Karolina Serkies. W repertuarze znalazły się polskie przeboje w stylu retro i współczesnych gwiazd krajowego popu. (Tekst: Piotr Misikiewicz - "Gazeta Chojnowska")
7 MARCA 2015 - WYSTĘP Z OKAZJI DNIA KOBIET

Jest już miłą tradycją, że z okazji Dnia Kobiet MOKSiR organizuje niezwykłą imprezę (nie) tylko dla pań.

W piątek 7 marca, w przeddzień kobiecego święta, sala balowa Domu Schrama wypełniła się głównie płcią piękną, w liczbie, której organizator z pewnością nie przewidział. Blisko 170 osób spędziło tego dnia sympatycznie czas w gronie przyjaciółek, członków rodziny bądź znajomych. Inicjatorzy wydarzenia zaproponowali dwa artystyczne bloki.

W pierwszej odsłonie wystąpiła chojnowska grupa teatralna "Antykwariat" działająca przy domu kultury. Publiczność bawiła się przy kabaretowych skeczach dotyczących relacji damsko-męskich, żeńskich nastrojów i rodzinnego życia w nieco krzywym zwierciadle. Brawura w grze aktorów - amatorów, często ostry jak pieprz sznyt i cięty dowcip złożyły się na zabawny spektakl.

W drugiej części zaprezentował się legniczanin Paweł Orłowski. W repertuarze utalentowanego solisty dominowały piosenki Michała Bajora. Było więc sentymentalnie i nastrojowo. Barwa głosu młodego wokalisty idealnie pasowała do tych nostalgicznych, niezapomnianych utworów. Publiczność nagrodziła występ rzęsistymi brawami i owacją na stojąco, domagając się jednocześnie bisu.

Komentarze po imprezie sprowadzały się do jednego stwierdzenia - "chcemy więcej i częściej". To najlepszy komplement dla organizatorów i wykonawców. (Tekst: "Gazeta Chojnowska")


Film zrealizowany przez portal chojnow.pl:


https://www.youtube.com/watch?list=UU_gF-35PiaQFzQftXnWKrZw&v=4sndXeBUfwA

PRÓBA GRUPY TEATRALNEJ "ANTYKWARIAT"

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy zajęcia grupy teatralnej dla dorosłych. Sekcja ta najpierw nosiła nazwę SENIORiTY a od 14 lutego 2015 r. zmieniono nazwę na ANTYKWARIAT . Zajęcia odbywają się w  środy od godz. 17.00.

A oto kilka zdjęć z prób.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)


WYSTĘPY I OSIĄGNIĘCIA 2012/2013/201415 września 2014, we współpracy z MBP, zorganizowaliśmy Narodowe Czytanie 2014 poświęcone "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Grupa przygotowała fragment Pana Wołodyjowskiego.


(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 375 / wysokość: 249)


07.03.2014 - Dzień Kobiet - A JA CZEKAM NA CIEBIE i Z KOBIETĄ W TLE...


MOKSiR zaprosił wszystkie Panie na wydarzenie przygotowane specjalnie dla Nich, z okazji Ich święta. Jako pierwsi wystąpił duet Agnieszka Justyna Szumiło - śpiew i pianista Paweł Wrzecionowski. Liryczny repertuar tego występu dotyczący głównie miłości sprawił, że artyści aż trzykrotnie bisowali. Była i wisienka na torcie, czyli owacje na stojąco. A to dla każdego artysty jest swoistą solą ziemi. Następnie przyszła kolei na rodzima grupę teatralną, którą prowadzi Elwira Kądziołka. Tą część imprezy wyreżyserowano bardzo efektownie. Członkowie zaprezentowali kilka znanych i mniej znanych utworów poetyckich gloryfikujących kobietki. Następnie wśród kobiecej publiczności rozdawano losy ze złotymi myślami. Odczytywane na głos wzbudzały salwy śmiechu.. Na finał przyszła pora na sztukę teatralną w wykonaniu naszej grupy p.t. ''Dzień z życia kobiety''. Scenariusz i reżyseria - Elwira Kądziołka. Wszyscy występujący w tej sztuce są chojnowianami. Znamy ich niemal wszystkich, spotykamy codziennie. Można odnieść wrażenie, że reżyserka podpatrując obyczaje chojnowian, wpisała charaktery i obyczaje do inscenizacji. Te pięcioaktówki : ''Śniadanie'', „Praca'',' 'Dyskont'', ''Obiad'', ''Kolacja'' w pełni oddaje obraz, jaki panuje w domu i w pracy. Każdy z występujących zasługuje na słowa uznania. MOKSIRowska grupa teatralna w składzie : Elwira Kądziołka - reżyser. Aktorzy - Krystyna Czapska, Emilia Grześkowiak, Dorota Chopkowicz, Monika Krzywda, Anna Tarkowska, Ola Bałaj, Jarosław Domański, Damian Wdowiński.


   (szerokość: 375 / wysokość: 249) kliknij aby zobaczyć w pełnej wielkościkliknij aby zobaczyć w pełnej wielkości kliknij aby zobaczyć w pełnej wielkości 

kliknij aby zobaczyć w pełnej wielkości kliknij aby zobaczyć w pełnej wielkości


26.11.2013- Promocja książki Stanisława Horodeckiego "Stare i nowe gawędy o Chojnowie"


- inscenizacja jednej z gawęd pn. BELLADONNA. Film zrealizowany przez PORTAL CHOJNOW.PL


http://www.youtube.com/watch?v=GEG2b5HrA-4&feature=c4-overview&list=UU_gF-35PiaQFzQftXnWKrZw


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


 

11 LISTOPADA 2013- występ podczas AKADEMII Z OKAZJI 11. XI.- członkowie grupy ( Anna Tarkowska i Krystyna Czapska) przeczytali wiersze upamiętniające  poległych bohaterów tej ziemi.link do filmiku zrealizowanego przez portal chojnow.pl :http://www.youtube.com/watch?v=g9l3OMXSTEg(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


wykorzystano zdjęcia portalu chojnow.pl
 

7 września 2013 - Narodowe Czytanie

Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji włączyli się w ogólnopolską akcję czytania największych dzieł narodowych wieszczy zainicjowaną w ubiegłym roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tegorocznym bohaterem „Narodowego Czytania" został Aleksander Fredro.  SPOTKANIE z ALEKSANDREM FREDRO otworzyli Barbara Landzberg i Stanisław Horodecki. Po krótkim wprowadzeniu gospodarze oddali głos dzieciom przygotowanym przez Dorotę Chopkowicz oraz Bożenę Szarek czytającym bajki Fredry. Widzowie mogli usłyszeć kilka znanych lub mniej znanych utworów takich, jak: " Paweł i Gaweł" (Michał Chopkowicz), " Małpa" (Otylia Pachla), " Dwa koguty" (Dominika Tenior), "Wiatr i noc" (Paulina Bratko) oraz "Sowa" ( Ania Tersa). Tuż po najmłodszych wykonawcach na scenia zaprezentowali się przedstawiciele klubu literackiego oraz członkowie Gildii Artystów Chojnowa przygotowani przez Elwirę Kądziołkę. Aktorzy ubrani w epokowe stroje przedstawili fragmenty utworów: "Zemsty" (Jarosław Domański i Mariusz Głód) i "Ślubów panieńskich" ( Krystyna Czapska i Monika Krzywda), "Wielkiego człowieka do małych interesów" ( Elżbieta Graban i Mariusz Głód), "Z jakim się wdajesz, takim się stajesz" ( Elżbieta Świerczek, Elżbieta Karpińska i Jolanta Giza - Gawron) oraz mniej znany tekst "Świeczka zgasła" ( Małgorzata Krzywda i Jarosław Domański). Sam mistrz komedii zechciał zamienić kilka słów i opowiedzieć o swoim życiu i twórczości podczas rozmowy ze Stanisławem Horodeckim. W rolę Aleksandra Fredry wcielił się dyrektor Muzeum Regionalnego pan Jerzy Janus.

link do zdjęć: http://moksir.chojnow.eu/narodowe_czytanie_-spotkanie_z_aleksandrem_fredro-narodowe_czytanie_-spotkanie_z_aleksandrem_fredro,z4105,p1.html                              

WYSTĘPY i OSIĄGNIĘCIA - sezon: 2011/2012
 
27 maja 2012 - występ grupy SENIORiTY - prezentacja wierszy  podczas akademii z okazji DNIA MATKI.

(szerokość: 375 / wysokość: 500)(szerokość: 375 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 500)(szerokość: 375 / wysokość: 500)


11.XI.2011- SENIORiTY, czyli nasze seniorki uczęszczające na zajęcia teatralne w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku  zadebiutowały na deskach MOKSiR podczas uroczystej akademii z okazji 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Wraz z Chórem Skoranta i dziećmi z grupy teatralnej PCHEŁKI  słuchaczki U3W zaprezentowały krótki program artystyczny według scenariusza instruktorki Elwiry Kądziołki - recytację wierszy patriotycznych połączoną z  króciutkimi scenkami dramatycznymi i śpiewem chojnowskich chórzystów.   WIELKIE BRAWA !
 
(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
 
(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
 
(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
 
(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
 
(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
 
(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)
 
 
 
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie