27. Finał WOŚP w Chojnowie

...do końca świata i jeden dzień dłużej, powinniśmy pomagać ...


...bezpiecznie przeżyć dzień Finału WOŚP. Nam się udała, ale już przed północą 13 stycznia wiedziałam, że nie wszędzie było bezpiecznie, że Finał WOŚP - który miał łączyć Polaków w ważnej kwestii ratowania życia, zakończył się tragicznie w Gdańsku...

Właśnie z powodu wydarzeń w Gdańsku ... i niełatwych emocji związanych ze śmiercią prezydenta Gdańska, korespondencją Fundacji  WOŚP z Szefami Sztabów w całej  Polsce, musieliście kochani wolontariusze wyjątkowo długo poczekać na moją relację z Finału WOŚP w Chojnowie.

27 Finał WOŚP w Chojnowie:

 Mój piąty Finał, zawsze z Gimnazjalistami, zawsze Sztab 3579 w budynku Gimnazjum nr 2,    

               zawsze   z Przyjaciółmi Sztabu: Hanią, Mariolą, Jolą, Moniką, Andrzejem

Każdy udany, co roku zawsze większa kwota w Waszych Puszkach

Zawsze bezpieczny dla mnie, dla Was, sprawnie policzone pieniądze ...

... i oby nadal tak było w Chojnowie podczas kolejnych  Finałów WOŚP...

... oby w latach kolejnych, już po zamknięciu Gimnazjum  ... nadal było tylu wolontariuszy ...

 

Wolontariusze - uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, absolwenci Gim 2, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach, najmłodsze dwie wolontariuszki  z klasy 4d SP nr 4 w Chojnowie, Pani Basiu  ... 

13 styczeń Finał WOŚP, niedziela niehandlowa,  o czym wiedziałam  od listopada 2018 r., kiedy dokonywałam rejestracji Sztabu 3579 w Chojnowie. Moje wątpliwości, obawa, czy mimo zamkniętych sklepów ludzie pojawią się na ulicy, czy zechcą wrzucić datek do puszki  młodego wolontariusza ...

12 styczeń - ostatnie prace w Sztabie, w budynku Gimnazjum nr 2 w Chojnowie ... ściana deszczu za oknem i obawy, co zrobię w niedzielę, jeśli deszcz nie przestanie padać,  ilu wolontariuszy zobaczę przed godzina ósmą ...

13 styczeń rano, nadal pada deszcz ... w Sztabie pojawiają się wszyscy wolontariusze, ciepło ubrani, ale uśmiechnięci, pamiętający kwotę z 26 Finału WOŚP: 29 521 zł. Ambitny plan młodych wolontariuszy ...pobijemy rekord z tamtego roku. Nie wydawało mi się to możliwe, powiedziałam to nawet głośno. Dodałam - liczy się to,  że chcecie pomagać, że poświęcacie swój wolny czas, nie zawsze wszystko zależy od nas,  ale ważne, że się staraliśmy...

Jak co roku w Sztabie czekała gorąca herbata, ciastka i inne przekąski. Jak co roku ja i Hanka Dąbrowska - pani pedagog-   czekałyśmy na wolontariuszy, którzy przychodzili ogrzać się  i odpocząć.

Wyjątkowo w tym roku z powodu mżawki i wilgotnego powietrza już  ok.  godziny 11.00  kleiłyśmy puszki serduszkami, taśmą klejącą, aby tylko dotrwały do końca zbiórki ... Rozmokła tylko jedna  puszka :) Wolontariusz komisyjnie przerzucił  zebrane pieniądze do nowej puszki opatrzonej numerem z identyfikatora i ponownie wyszedł na ulice Chojnowa z nadzieją, że chojnowianie są szczodrzy, że pomogą swym datkiem zakupić Fundacji sprzęt specjalistyczny  dla najmłodszych pacjentów.

Od godziny 14,00 co pół godziny wyznaczeni wolontariusze rozliczali się z zebranych pieniędzy. Od tego momentu   Przyjaciele Sztabu 3579  z uśmiechem witali wolontariusza, wspólnie liczyli zebrane pieniądze, sporządzali  protokół. Od pięciu lat ogromnym wsparciem podczas liczenia pieniędzy  są pracownice Banku Spółdzielczego  i nieoceniony sprzęt  do liczenia bilonu. Bardzo dziękuję Paniom  za pomoc.

"POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE"  - takie hasło widniało na identyfikatorach tegorocznego Finału WOŚP...

Warto o tym pamiętać. Warto pomagać ...

27 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579 - w liczbach:

- przyznana ilość  wolontariuszy: 70

- 13 stycznia kwestowało:  61 wolontariuszy

- wolontariusze w 61 puszkach zebrali:  31 745,98 zł

- największa kwota zebrana w jednej puszcze: 2 319,24 zł

- zebrana kwota podczas licytacji  w MOKSiR: 6 445,00 zł

- łączna suma zebranych pieniędzy podczas 27 Finału WOŚP w Chojnowie to: 38 190,98 zł

Dziękujemy mieszkańcom Chojnowa oraz  mieszkańcom gminy Chojnów za przekazane datki do puszek wolontariuszy.

Dziękuję gorąco  wszystkim  zaprzyjaźnionym osobom  pomagającym  w liczeniu  pieniędzy  w Sztabie, a w szczególności Paniom z Banku Spółdzielczego w Chojnowie.

Dziękuję Wszystkim wspierającym 27. Finał WOŚP w Chojnowie!

 

Wolontariusze – gratuluję zebranej kwoty!

Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska



                 27. Finał WOŚP w Chojnowie - sztab 3579               z uczniami ze szkoły Podstawowej 

w Niedźwiedzicach


Hania Suszyńska, Emilka Pleśniak, Kacper Ślimak, Szymon Junger - uczniowie klasy ósmej SPN. Czterech wolontariuszy z ogromnym sercem, chętnych do pomocy, odliczający każdy dzień nowego roku ze słowami:  "Pani Aniu, wie pani, ile zostało dni do WOŚP ... ?"

Dla mnie to czas organizowania sztabu, coraz większego stresu, obawa o pogodę ... wiara, że po raz kolejny uda Nam  się bezpiecznie przeżyć dzień Finału, a liczenie pieniędzy przebiegać będzie sprawnie, że każdy wolontariusz wieczorem napisze mi SMS: Bezpieczny z w domu :)

...bezpiecznie przeżyć dzień Finału WOŚP. Nam się udała, ale już przed północą 13 stycznia wiedziałam, że nie wszędzie było bezpiecznie, że Finał WOŚP - który miał łączyć Polaków w ważnej kwestii ratowania życia, zakończył się tragicznie w Gdańsku...

Tym bardziej dziękuję rodzicom Hani, Emilki, Kacpra, Szymona za powierzenie mi dzieci podczas 27. Finału WOŚP. Dziękuję Państwu za zaufanie.

27 Finał WOŚP - dla mnie to piąty Finał, który zorganizowałam. Dla uczniów z Niedźwiedzic dopiero  drugi - ale jaki UDANY :)

Udany także dzięki otwartości księdza, który na prośbę wolontariuszy ogłosił wiernym planowaną na 13 stycznia kwestę. Bardzo Księdzu Dziękuję za chęć czynienia dobra.

13 stycznia od rana wolontariusze kwestowali  w Niedźwiedzicach, Goliszowie, a później w Chojnowie. Pogoda, niestety, nie pomagała ... kropił deszcz, puszki stawały się wilgotne, dzieci marzły.. a ja ciągle słyszałam „...jest świetnie Pani Aniu".

Dzieci pamiętały o kwocie zebranej w tamtym roku przez sztab w Chojnowie: 29 521 zł, wiedziały także od listopada, że 13 styczeń 2019 r. nie jest niedzielą handlową, wiedziały że się martwię ...czy ludzie zechcą wyjść z domu, aby wesprzeć WOŚP i docenić ich chęć pomocy innym.

Dzieci miały rację. Dorośli wolontariuszy  nie zawiedli ... :)

W 4 puszkach wolontariusze ze Szkoły w Niedźwiedzicach zebrali  1 674, 44  zł = 527,29 + 267,48 +523,40 +356, 27

Dziękuję mieszkańcom Niedźwiedzic i Goliszowa  za przekazane datki do puszek wolontariuszy.

Hania, Emilka , Szymon i Kacper przygotowali  dla mnie niespodziankę :) 

 Kiedy przywiozłam ich z Niedźwiedzic  do Gimnazjum nr 2 w Chojnowie/ do Naszego Sztabu o numerze 3579, wręczyli mi piękne piernikowe serce z napisem "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Podziękowali,  że mogą brać udział w 27. Finale WOŚP. 

Kochani: Haniu, Emilko, Kacprze i Szymonie - podarowanym SERCEM sprawiliście mi ogromną radość.

Serce - pomysł wolontariuszy, wykonanie i piękne zapakowanie  - zasługa mamy Hani.

Dziękuję  wolontariuszom z Niedźwiedzic za zgodę na przekazanie serca na licytację WOŚP do MOKSiR w Chojnowie. Wykonane przez Panią Magdę Suszyńską serce  zostało wylicytowane za kwotę 100, 00  zł. Ma Pani swój wkład w zebraną kwotę w MOKSiR podczas licytacji... Brawa dla Pani :)

 

"POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE"  - takie hasło widniało na identyfikatorach tegorocznego Finału WOŚP...

Warto o tym pamiętać. Warto pomagać ... -   społeczność Szkoły w Niedźwiedzicach pomaga ... i to na pewno jest zasługa Rodziców, ale także Szkoły i za To dziękuję nauczycielom i  oczywiście  Pani Dyrektor Szkoły w Niedźwiedzicach.  


Anna Świdurska

 




26. FINAŁ - RELACJA SZEFA SZTABU


Po raz czwarty podjęłam się prowadzenia Sztabu WOŚP w Chojnowie,  po raz czwarty wolontariuszami byli moi uczniowie. Zawsze chętnej młodzieży  do bycia wolontariuszem jest więcej niż ilość przyznanych przez Fundację miejsc. W tym roku w gronie wolontariuszy  byli uczniowie i absolwenci  Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, uczniowie  klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie oraz Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. Najstarszym  wolontariuszem był Krzysztof Bałaj, mieszkaniec Chojnowa, aktualnie student. Najmłodszym, ale  wytrwałym wolontariuszem, była Maja - moja córka z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie.

Rodzicom wolontariuszy dziękuję bardzo za zaufanie i powierzenie mi  14 stycznia swoich dzieci.


Dzieci .... i tu zatrzymam się na dłużej. Chociaż zachwyca zebrana  kwota podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie  - 29 521,57 zł  to trzeba pamiętać i podkreślić  ogromny  wysiłek  młodych wolontariuszy i szczodrość mieszkańców miasta i gminy Chojnów.

KOCHANI WOLONTARIUSZE DZIĘKUJĘ WAM BARDZO :)


WOLONTARIUSZE DZIĘKUJĄ DARCZYŃCOM :)

Jak to zwykle w styczniu ... nie można liczyć na słońce i ładna pogodę. Ale od czterech lat zawsze mogę liczyć na moich uczniów, młodych ludzi z wielką chęcią do pomocy innym, mimo zimna i wiatru, uśmiechniętych i wytrwałych.


Temat 26 Finału WOŚP brzmiał: Dla wyrównania szans noworodków.

PO raz kolejny Sztab udało się zorganizować w Gimnazjum nr 2 - Panie Dyrektorze bardzo dziękuję!

Już przed godziną ósmą wolontariusze zjawili się w Sztabie, otrzymali opisane numerami puszki, zgodne z numerem znajdującym się na identyfikatorze i wyszli na spotkanie z mieszkańcami Chojnowa oraz gminy Chojnów licząc na ich hojność i dobre słowo, miły gest.

Kilkoro dzieci kwestowało w miejscach zamieszkania  np. Wojcieszowie, Strupicach, Zamienicach, Niedźwiedzicach, Goliszowie, Grzymalinie, Jaroszówce. Mieszkańcom wymienionych miejscowości dziękujemy za pokaźną sumę pieniędzy wrzuconych do puszek. Dziękuję także księdzu, który własnym samochodem przewoził dzieci z jednego do drugiego gminnego kościoła.

Największą radość wolontariuszom sprawiła Pani, która wręczała kwestującym pięknie przygotowane upominki: torebeczki z kilkoma słodyczami obwiązane, jakże wymowną tego dnia, czerwoną wstążeczką zakończoną serduszkami. Jestem pełna podziwu dla Pani ... Dziękuję w imieniu własnym i wolontariuszy.

Jak co roku na wolontariuszy  w Sztabie czekały słodycze i gorąca herbata, którą z radością podawałam zmarzniętym wolontariuszom wraz z panią pedagog  Hanka Dąbrowską. Dzieci regenerowały siły, ogrzane wracały na ulice miasta na spotkanie z dobrymi  ludzi ... ale tych mniej sympatycznych także spotykali, niestety...




Sara Kułacz, Julia Woronowicz, Weronika Rudnicka - wolontariuszki 26 Finału WOŚP


Organizując WOŚP w Chojnowie w ramach sprawiedliwego traktowania młodzieży, którą uczę, zaproponowałam klasom siódmym Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie udział w wolontariacie.

Sarę, Julię i Weronikę - uczennice klasy VII a - znam zaledwie od czterech miesięcy.  Młode i energiczne, bez wahania zgłosiły się do pomocy. Chęć młodzieży do bycia wolontariuszem to jednak za mało, gdyż osoby poniżej szesnastego roku życia muszą  mieć pisemną zgodę rodziców na udział w WOŚP. Dziewczyny uzyskały zgody od swoich rodziców na pomoc innym i tak dołączyły do Sztabu 3579 w Chojnowie.


Tuż przed godziną ósmą, 14 stycznia 2018 r., dziewczęta dołączyły do grona wolontariuszy. Po rozdaniu puszek, wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, wyszły na ulice miasta i licząc na ludzi  o dobrych sercach, zbierały pieniądze dla wyrównywania szans noworodków. 

Podczas tegorocznego 26 Finału WOŚP w Chojnowie udało się z samych puszek wolontariuszy zebrać kwotę - 24 591,57 zł. Doliczając 4 930,00 zł z licytacji w MOKSiR, kwota całego Finału WOŚP w Chojnowie wzrosła do 29 521, 57 zł.


Julia, Sara i Weronika mają w tej kwocie pieniędzy  swój wkład.

 Julio, Saro, Weroniko - dziękuję Wam za chęć pomocy innym. Dziękuję za optymizm, za uśmiech na twarzy mimo zmarzniętych policzków i skostniałych rąk w chwili oddawania puszki do przeliczenia. Dziękuję za odwagę dołączenia do wolontariuszy, wśród których większą część stanowili gimnazjaliści. Dziękuję za integrację, rozmowy i wspólne zdjęcia podczas odpoczynku w Sztabie WOŚP. 


Rodzicom  Weroniki, Julii i Sary dziękuję za zaufania i pozwolenie na udział dziewcząt w 26 Finale WOŚP w Chojnowie !

Dziękuję także Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie za techniczne wsparcie Sztabu w Chojnowie



Hania Suszyńska, Emilka Pleśniak i  Kacper Ślimak - uczniowie klasy siódmej  wolontariuszami podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie.


Hanię, Emilkę i Kacpra znam zaledwie od czterech miesięcy. Młodzi, sympatyczni, kulturalni i skromni ... Organizując WOŚP w Chojnowie w ramach sprawiedliwego traktowania młodzieży, którą uczę, zaproponowałam klasie siódmej udział w wolontariacie. I udało się ... uczniowie uzyskali zgodę rodziców na pomoc innym.

Hania wraz z uczniami Gimnazjum nr 2 w Chojnowie 14 stycznia 2018 r. już przed godziną ósmą ciepło ubrana, z uśmiechem na ustach, z puszką w ręku  i identyfikatorem przemierzała ulice licząc na datki przechodniów. Wytrwałość i uśmiech Hani na pewno pomogły w uzyskaniu świetnego wyniku podczas jej pierwszej zbiórki WOŚP - 476,45 zł. To naprawdę dobry wynik. Haniu Gratuluję !!! 


Emilka i Kacper - to wolontariusze pracujący w Sztabie od godziny piętnastej. Pomoc Emilki i Kacpra polegała na segregowaniu i liczeniu pieniędzy zebranych przez wolontariusza. I wszystko wydaje się proste i łatwe, a tu ... pierwsza wolontariuszka, której pieniądze liczyli, w swojej puszcze miała np. 1 groszówek - 304 sztuki, 2 groszówek - 228 sztuk, 5 groszówek 108 sztuk, 10 groszówek 14 sztuk, 50 groszówek 13 sztuk.... Większe nominały oczywiście także posiadała ...ale Emilka i Kacper już wiedzą, że najtrudniej policzyć najmniejsze monety:):)


Emilko i Kacprze - dziękuję bardzo za pomoc !!!


Małe dzieci, a takie spotykam w szkole w Niedźwiedzicach, zapewne zapytałyby o coś, co zdziwiłoby mnie bardzo ... więc tym razem ja WAS zaskoczę :) Podczas całej zbiórki WOŚP w Chojnowie i w gminie Chojnów 1 groszówek zebraliśmy - 5 544 sztuki,  2 groszówek - 3 239 sztuk, 5 groszówek - 2 187 ... Całą resztę opowiem w szkole, jeśli zapytacie :)


Warto jeszcze wspomnieć, że  mieszkańcy Niedźwiedzic, Goliszowa, Grzymalina do puszek trzech kwestujących tam wolontariuszek WOŚP wrzucili: 206, 53 zł + 395, 32 zł + 418, 95 zł.                          Co daje razem 1 020,08 zł. Kwotę tę zebrały: Julia Zawadzka, Julia Majcher i Magda Łagoda.


Rodzicom Hani, Emilki i Kacpra bardzo dziękuję za zaufanie i powierzenie mi swoich dzieci podczas 26 Finału WOŚP :)

Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach dziękuję za możliwość współpracy z tak dobrze ukształtowanymi młodymi ludźmi.


26 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579 - w liczbach:

- przyznana ilość  wolontariuszy: 65

- 14 stycznia kwestowało:  62 wolontariuszy (43 dziewczyny i 19 chłopców)

- wolontariusze w 62 puszkach zebrali:  24 591,57 zł

- najwyższe trzy  kwoty (każda z  jednej puszki ): 1 458,09 zł- Dominika Pawłowska; 1 267,73 zł- Laura Sypniewska ; 1 119,90 zł- Zuzanna Świdurska

- zebrana kwota podczas licytacji  w MOKSiR: 4 930,00 zł


- łączna suma zebranych pieniędzy podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie to: 29 521,57 zł

Dziękujemy mieszkańcom Chojnowa oraz  mieszkańcom gminy Chojnów za przekazane datki do puszek wolontariuszy.

Dziękuję gorąco  wszystkim  zaprzyjaźnionym osobom  pomagającym  w liczeniu  pieniędzy  w Sztabie, a w szczególności Paniom z Banku Spółdzielczego w Chojnowie.


Dziękuję Wszystkim wspierającym 26 Finał WOŚP w Chojnowie!


 


Wolontariusze – gratuluję zebranej kwoty!


Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska











23. FINAŁ WOŚP W CHOJNOWIE



23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie przeszedł do historii. 41 wolontariuszy na placach i ulicach miasta kwestowało na rzecz diagnostyki (pediatrii, onkologii, kardiochirurgii) i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Porywisty wiatr i zacinający deszcz skutecznie odstraszył wiele osób od tego, by po godz. 16.00 w Rynku miasta wziąć udział w koncertach i licytacjach na rzecz Orkiestry. Mimo tego nie zabrakło gorących serc ani na scenie, ani też wśród widzów. Muzycznie rozgrzewali nas: przekorny GŁOS ROZSĄDKU z Wrocławia, rockowe EPICENTRUM z Krotoszyc i punkowe POLISH FICTION z Chojnowa. Licytacje przyniosły skromny wynik 763 zł, ale zliczona skrupulatnie w sztabie całość wygląda naprawdę nieźle – w sumie z puszek i licytacji udało się tym razem zebrać 15.258,70 zł! Wielkie brawa i wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy i szefowej sztabu, którą w tym roku została pani Anna Świdurska, darczyńców gadżetów na licytacje, wśród których oprócz Fundacji WOŚP były także członkinie Gildii Artystów Chojnowa, panie Anna Wójcik i Monika Chmielewska, zespół POLISH FICTION, Wiktoria Kacperska, wędkarze z lokalnego koła „Skora" i Urząd Miejski w Chojnowie! Dziękujemy panu Andrzejowi Urbanowi, dyrektorowi Gimnazjum nr 2, w którym w tym roku ulokował się sztab, pani Bogusławie Mrozik, Prezes Banku Spółdzielczego w Chojnowie, która oddelegowała do pomocy w liczeniu swoje pracownice, wyposażając je w maszynę do liczenia bilonu, co znacznie przyspieszyło prace. Dziękujemy harcerzom, którzy w sztormowych niemal warunkach postawili nam przy scenie namiot. Dziękujemy Policji, która dbała o bezpieczeństwo. Dziękujemy zespołom GŁOS ROZSĄDKU, EPICENTRUM i POLISH FICTION, bo to ich energetyczne dźwięki dodawały nam sił. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w licytacji i tym wszystkim, którzy do puszek wrzucili bodaj grosz. Dobrze mieć świadomość, że potrafimy być razem!





 

(szerokość: 200 / wysokość: 191)


XXII Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


12 stycznia 2014 r. w chojnowskim Rynku odbył się finał 22. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystąpili: zespoły folklorystyczne SŁOWIKI ze Starego Łomu i ALBINKI ze Strupic, ROK STARSI, WHITE HAT i POLISH FICTION. Zatańczyła Gabrysia ZENKA. Praca 28 wolontariuszy oraz licytacja przyniosły łącznie 14.050,09 zł oraz nieco nominałów innych walut. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pracę na rzecz Orkiestry - kwestując, występując, licząc,wrzucając pieniądze do puszek, pracując przy technicznej obsłudze imprezy, przekazując dary na licytację czy też biorąc w niej udział, oklaskując wykonawców - serdecznie dziękujemy! Tylko dzięki WAM Orkiestra co rok stroi instrumenty swoich serc!!!

 

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2013


Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów 13 stycznia 2013 roku po raz 21. już zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chojnowie w godzinach dopołudniowych jej wolontariuszy będzie można znaleźć a to centrach handlowych ("Biedronka", "InterMarche", "Netto"), a to w pobliżu świątyń. Natomiast od godz. 16.00 kwesta przeniesie się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Małachowskiego. Na scenie zaprezentują się: REPUTACJA, FAZA BLUES, EPINEFRYNA, Jurand KOWALSKI. Muzycznie będzie więc bardzo różnorodnie, zwłaszcza że swoje wokalne "trzy grosze" do wspólnego orkiestrowego kotła obiecała dołożyć też Gosia Szklarz i jeszcze kilku innych wykonawców. Jeśli tylko nie przegrają z gypą - w dźwiękowej palecie każdy powinien znaleźć coś dla siebie... Na scenie pojawi się też taneczny KARAMBOL i kabaretowa formacja BYLE DO PRZODU. Wszyscy, którzy zamierzają wesprzeć WOŚP biorąc udział w licytacji przedmiotów przekazanych zarówno przez sztab Jurka Owsiaka jak i lokalnych darczyńców, pierwszych ofert mogą spodziewać się ok. godz. 17.00. W kawiarence, za przysłowiowy grosik do puszki, będzie można napić się gorącego barszczyku przygotowanego i serwowanego przez restaurację POD JELENIEM lub nabyć jeden z rozlicznych drobnych przedmiotów, które nie trafią na licytację, lecz znajdą się w ofercie orkiestrowego sklepiku. Po raz pierwszy w swej historii Orkiestra gra dla młodych i starszych. Mamy nadzieję, że i jednych i drugich nie zabraknie w MOKSiR 13 stycznia...




XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012


Bardzo zmęczeni, ale też bardzo szczęśliwi podsumowujemy 20. Finał WOŚP w Chojnowie. Mimo niepogody, mimo ostrej konkurencji muzycznych gwiazd w sąsiedniej Legnicy udało się nam wszystkim wspólnie po raz kolejny pobić rekord zebranych środków!!! Jeszcze nie dowierzamy, jeszcze nasze liczenie "do grosza grosz" musi sprawdzić bank, ale wychodzi na to, że z puszek i licytacji udało się na terenie miasta i gminy zebrać 17.120, 32 zł!!! A do tego jeszcze nieco obcych walut - rubli, czeskich koron, serbskich denarów, węgierskich forintów, brytyjskich funtów i oczywiście euro. OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY W JAKIEJKOLWIEK FORMIE WSPARLI ORKIESTRĘ!!! SIE MA! W tym roku, przekazując na licytację różnego rodzaju przedmioty, Orkiestrę wsparli: firma KOMERC, Urząd Miejski w Chojnowie, Sklep Sportowy p. Rudziak, Sklep SMYK, PZW Koło "Skora", QUAD CROSS, Alfred Gruszka, Rafał Wyciszkiewicz, Wiesław Sandecki, Piotr Misikiewicz, Jurand Kowalski. Były też gadżety od Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP. Na scenie zaprezentowali się: zespół FAZA BLUES, zespół taneczny KARAMBOL i KARAMBOL II, kabarety NA CZWORAKA i BYLE DO PRZODU, wokaliści Łukasz Sypień i Rafał Wyciszkiewicz, a występy zakończył zespół HAWARD. Dziękujemy firmie DAN-MED za profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy i medyczne zabezpieczenie 20. Finału w MOKSiR, a Policji za zabezpieczenie imprezy w mieście i gminie Chojnów!

 

 

 

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2011

 

Już po raz 19. zagrała 9 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej wolontariusze, wyposażeni w charakterystyczne puszki z logo WOŚP, pojawili się na ulicach Chojnowa i w części miejscowości gminy Chojnów już od rana, natomiast koncerty i licytacje w MOKSiR rozpoczęły się od godz. 16.00. Na scenie zagrali, zaśpiewali bądź zatańczyli: Mariola Malik z grupą Prolog, debiutujący Faza Blues, Ola Korba, Gabrysia Zenka, Gosia Haniecka, Sylwia Światłowska, Karambol - w pełnym składzie oraz w duetach i mini formacjach, hip-hopowy BCP, Łukasz Sypień oraz goście z Legnicy - zespół SoloFenomenal. Rozmaitymi fantami wsparły Orkiestrę sklepy: Dar natury, Smyk, salon Rivendell, pizzeria Piccolo Mondo, kwiaciarnia Magnolia, Oriflame, sportowy, Żabka, salon urody Finezja, sklep odzieżowy p. Więcek, apteka Salix, koło PZW Skora, firma Feerum i firma Moran z Głogowa oraz kulturysta pan Adam Adamski. Wszystkim - serdeczne dzięki!!! Ostateczny wynik zbiórki do 65 puszek i przeprowadzonej licytacji to 15.898 zł i 55 groszy! A doliczyć należałoby do tego: 6 dolarów i 75 centów, 143,5 korony czeskiej oraz 32,33 Euro! Kolejny raz udało się pobić rekord, za co podziękowania kierujemy do wszystkich osób w jakikolwiek sposób wspierających Orkiestrę. To nasz wspólny sukces!!!

 

 

XVIII  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2010

 

W Chojnowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała (kwestowała) na ulicach miasta oraz w miejscowościach gminy Chojnów już od godz. 7 rano 10 stycznia 2010 r. Do puszek trafiał głównie bilon, ale zdarzały się też banknoty, dzięki czemu rekordowe sumy (z jednej tylko puszki) to ponad 1200 zł!.

O godz. 16.00 na scenie MOKSiR rozpoczęły się występy zespołów i solistów. Zagrali: PROLOG z Mariolą Malik, FAKT DOKONANY Juranda Kowalskiego, HAWARD i Grupa gitarowa z Gimnazjum nr 1, zatańczyły: KARAMBOL, BROOKLYN i nowa formacja BRONX. W skeczach zaprezentował się kabaret NA CZWORAKA, a talentem wokalnym zachwycali: Łukasz SYPIEŃ, Małgorzata HANIECKA, Karolina SERKIES, Aleksandra KORBA, Rafał WYCISZKIEWICZ i na finał - hip-hopowy BCP, czyli BLOKI CENTRUM PARK.

Licytacja pozwoliła na zebranie 1205 zł; największym wzięciem cieszyła się koszulka Wielkiej Orkiestry, którą wylicytowano za 400 zł!

Listę darczyńców, kwestujących wolontariuszy oraz zebraną sumę przedstawimy po otrzymaniu szczegółowych danych od Sztabu WOŚP w Chojnowie.

W GALERII są już do obejrzenia fotografie!

Wyniki liczenia - puszki + licytacja - to 15.231 złotych i 37 groszy. Do tego należy jeszcze dodać wyjęte z puszek 21 Euro i 80 centów oraz - dostarczoną dopiero do sztabu dziś i jeszcze nie przeliczoną puszkę jednej z młodych wolontariuszek, której śniegi nie pozwoliły wczoraj dotrzeć z terenu gminy.

Mamy już pełne dane ze sztabu. Zbiórka w mieście przyniosła 9.514,61 zł, kwesta w gminie 4.903,16 zł. Z licytacji wpłynęło 1205 zł, więc łącznie na konto WOŚP popłynęło 15.622,77 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Przedmioty na licytację przekazali: Księgarnia ALFA p. Haliny Chyb, sklep wielobranżowy RADIOLA p. Stanisławy Szulakowskiej i Izabeli Wisłockiej, firma MORAN p. Andrzeja Hołówki z Głogowa, Urząd Miejski w Chojnowie, sklep sportowo-turystyczny p. Jana i Zenona Rudziak, sklep SMYK p. Małogorzaty Darmoros, Galeria Kwiatów p. Kamili Kobyłki, firma POLERS, p. Zbigniew Halikowski, p. Elżbieta Świerczek, p. Wiesław Sandecki, p. Rafał Wyciszkiewicz, Zespół Taneczny KARAMBOL, fundacja WOŚP z Warszawy oraz anonimowo pani, która obdarowała nas chomikami! Tradycyjnie gorącym barszczykiem raczył nieodpłatnie wolontariuszy BAR POPULARNY p. Bułata i Czapskiego. Wszystkim - WIELKIE DZIĘKI!!!

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie