Zapraszamy na strony kina


23. FINAŁ WOŚP W CHOJNOWIE23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie przeszedł do historii. 41 wolontariuszy na placach i ulicach miasta kwestowało na rzecz diagnostyki (pediatrii, onkologii, kardiochirurgii) i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Porywisty wiatr i zacinający deszcz skutecznie odstraszył wiele osób od tego, by po godz. 16.00 w Rynku miasta wziąć udział w koncertach i licytacjach na rzecz Orkiestry. Mimo tego nie zabrakło gorących serc ani na scenie, ani też wśród widzów. Muzycznie rozgrzewali nas: przekorny GŁOS ROZSĄDKU z Wrocławia, rockowe EPICENTRUM z Krotoszyc i punkowe POLISH FICTION z Chojnowa. Licytacje przyniosły skromny wynik 763 zł, ale zliczona skrupulatnie w sztabie całość wygląda naprawdę nieźle – w sumie z puszek i licytacji udało się tym razem zebrać 15.258,70 zł! Wielkie brawa i wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy i szefowej sztabu, którą w tym roku została pani Anna Świdurska, darczyńców gadżetów na licytacje, wśród których oprócz Fundacji WOŚP były także członkinie Gildii Artystów Chojnowa, panie Anna Wójcik i Monika Chmielewska, zespół POLISH FICTION, Wiktoria Kacperska, wędkarze z lokalnego koła „Skora" i Urząd Miejski w Chojnowie! Dziękujemy panu Andrzejowi Urbanowi, dyrektorowi Gimnazjum nr 2, w którym w tym roku ulokował się sztab, pani Bogusławie Mrozik, Prezes Banku Spółdzielczego w Chojnowie, która oddelegowała do pomocy w liczeniu swoje pracownice, wyposażając je w maszynę do liczenia bilonu, co znacznie przyspieszyło prace. Dziękujemy harcerzom, którzy w sztormowych niemal warunkach postawili nam przy scenie namiot. Dziękujemy Policji, która dbała o bezpieczeństwo. Dziękujemy zespołom GŁOS ROZSĄDKU, EPICENTRUM i POLISH FICTION, bo to ich energetyczne dźwięki dodawały nam sił. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w licytacji i tym wszystkim, którzy do puszek wrzucili bodaj grosz. Dobrze mieć świadomość, że potrafimy być razem!

 

(szerokość: 200 / wysokość: 191)


XXII Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


12 stycznia 2014 r. w chojnowskim Rynku odbył się finał 22. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystąpili: zespoły folklorystyczne SŁOWIKI ze Starego Łomu i ALBINKI ze Strupic, ROK STARSI, WHITE HAT i POLISH FICTION. Zatańczyła Gabrysia ZENKA. Praca 28 wolontariuszy oraz licytacja przyniosły łącznie 14.050,09 zł oraz nieco nominałów innych walut. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pracę na rzecz Orkiestry - kwestując, występując, licząc,wrzucając pieniądze do puszek, pracując przy technicznej obsłudze imprezy, przekazując dary na licytację czy też biorąc w niej udział, oklaskując wykonawców - serdecznie dziękujemy! Tylko dzięki WAM Orkiestra co rok stroi instrumenty swoich serc!!!

 

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2013


Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów 13 stycznia 2013 roku po raz 21. już zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chojnowie w godzinach dopołudniowych jej wolontariuszy będzie można znaleźć a to centrach handlowych ("Biedronka", "InterMarche", "Netto"), a to w pobliżu świątyń. Natomiast od godz. 16.00 kwesta przeniesie się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Małachowskiego. Na scenie zaprezentują się: REPUTACJA, FAZA BLUES, EPINEFRYNA, Jurand KOWALSKI. Muzycznie będzie więc bardzo różnorodnie, zwłaszcza że swoje wokalne "trzy grosze" do wspólnego orkiestrowego kotła obiecała dołożyć też Gosia Szklarz i jeszcze kilku innych wykonawców. Jeśli tylko nie przegrają z gypą - w dźwiękowej palecie każdy powinien znaleźć coś dla siebie... Na scenie pojawi się też taneczny KARAMBOL i kabaretowa formacja BYLE DO PRZODU. Wszyscy, którzy zamierzają wesprzeć WOŚP biorąc udział w licytacji przedmiotów przekazanych zarówno przez sztab Jurka Owsiaka jak i lokalnych darczyńców, pierwszych ofert mogą spodziewać się ok. godz. 17.00. W kawiarence, za przysłowiowy grosik do puszki, będzie można napić się gorącego barszczyku przygotowanego i serwowanego przez restaurację POD JELENIEM lub nabyć jeden z rozlicznych drobnych przedmiotów, które nie trafią na licytację, lecz znajdą się w ofercie orkiestrowego sklepiku. Po raz pierwszy w swej historii Orkiestra gra dla młodych i starszych. Mamy nadzieję, że i jednych i drugich nie zabraknie w MOKSiR 13 stycznia...
XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012


Bardzo zmęczeni, ale też bardzo szczęśliwi podsumowujemy 20. Finał WOŚP w Chojnowie. Mimo niepogody, mimo ostrej konkurencji muzycznych gwiazd w sąsiedniej Legnicy udało się nam wszystkim wspólnie po raz kolejny pobić rekord zebranych środków!!! Jeszcze nie dowierzamy, jeszcze nasze liczenie "do grosza grosz" musi sprawdzić bank, ale wychodzi na to, że z puszek i licytacji udało się na terenie miasta i gminy zebrać 17.120, 32 zł!!! A do tego jeszcze nieco obcych walut - rubli, czeskich koron, serbskich denarów, węgierskich forintów, brytyjskich funtów i oczywiście euro. OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY W JAKIEJKOLWIEK FORMIE WSPARLI ORKIESTRĘ!!! SIE MA! W tym roku, przekazując na licytację różnego rodzaju przedmioty, Orkiestrę wsparli: firma KOMERC, Urząd Miejski w Chojnowie, Sklep Sportowy p. Rudziak, Sklep SMYK, PZW Koło "Skora", QUAD CROSS, Alfred Gruszka, Rafał Wyciszkiewicz, Wiesław Sandecki, Piotr Misikiewicz, Jurand Kowalski. Były też gadżety od Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP. Na scenie zaprezentowali się: zespół FAZA BLUES, zespół taneczny KARAMBOL i KARAMBOL II, kabarety NA CZWORAKA i BYLE DO PRZODU, wokaliści Łukasz Sypień i Rafał Wyciszkiewicz, a występy zakończył zespół HAWARD. Dziękujemy firmie DAN-MED za profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy i medyczne zabezpieczenie 20. Finału w MOKSiR, a Policji za zabezpieczenie imprezy w mieście i gminie Chojnów!

 

 

 

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2011

 

Już po raz 19. zagrała 9 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej wolontariusze, wyposażeni w charakterystyczne puszki z logo WOŚP, pojawili się na ulicach Chojnowa i w części miejscowości gminy Chojnów już od rana, natomiast koncerty i licytacje w MOKSiR rozpoczęły się od godz. 16.00. Na scenie zagrali, zaśpiewali bądź zatańczyli: Mariola Malik z grupą Prolog, debiutujący Faza Blues, Ola Korba, Gabrysia Zenka, Gosia Haniecka, Sylwia Światłowska, Karambol - w pełnym składzie oraz w duetach i mini formacjach, hip-hopowy BCP, Łukasz Sypień oraz goście z Legnicy - zespół SoloFenomenal. Rozmaitymi fantami wsparły Orkiestrę sklepy: Dar natury, Smyk, salon Rivendell, pizzeria Piccolo Mondo, kwiaciarnia Magnolia, Oriflame, sportowy, Żabka, salon urody Finezja, sklep odzieżowy p. Więcek, apteka Salix, koło PZW Skora, firma Feerum i firma Moran z Głogowa oraz kulturysta pan Adam Adamski. Wszystkim - serdeczne dzięki!!! Ostateczny wynik zbiórki do 65 puszek i przeprowadzonej licytacji to 15.898 zł i 55 groszy! A doliczyć należałoby do tego: 6 dolarów i 75 centów, 143,5 korony czeskiej oraz 32,33 Euro! Kolejny raz udało się pobić rekord, za co podziękowania kierujemy do wszystkich osób w jakikolwiek sposób wspierających Orkiestrę. To nasz wspólny sukces!!!

 

 

XVIII  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2010

 

W Chojnowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała (kwestowała) na ulicach miasta oraz w miejscowościach gminy Chojnów już od godz. 7 rano 10 stycznia 2010 r. Do puszek trafiał głównie bilon, ale zdarzały się też banknoty, dzięki czemu rekordowe sumy (z jednej tylko puszki) to ponad 1200 zł!.

O godz. 16.00 na scenie MOKSiR rozpoczęły się występy zespołów i solistów. Zagrali: PROLOG z Mariolą Malik, FAKT DOKONANY Juranda Kowalskiego, HAWARD i Grupa gitarowa z Gimnazjum nr 1, zatańczyły: KARAMBOL, BROOKLYN i nowa formacja BRONX. W skeczach zaprezentował się kabaret NA CZWORAKA, a talentem wokalnym zachwycali: Łukasz SYPIEŃ, Małgorzata HANIECKA, Karolina SERKIES, Aleksandra KORBA, Rafał WYCISZKIEWICZ i na finał - hip-hopowy BCP, czyli BLOKI CENTRUM PARK.

Licytacja pozwoliła na zebranie 1205 zł; największym wzięciem cieszyła się koszulka Wielkiej Orkiestry, którą wylicytowano za 400 zł!

Listę darczyńców, kwestujących wolontariuszy oraz zebraną sumę przedstawimy po otrzymaniu szczegółowych danych od Sztabu WOŚP w Chojnowie.

W GALERII są już do obejrzenia fotografie!

Wyniki liczenia - puszki + licytacja - to 15.231 złotych i 37 groszy. Do tego należy jeszcze dodać wyjęte z puszek 21 Euro i 80 centów oraz - dostarczoną dopiero do sztabu dziś i jeszcze nie przeliczoną puszkę jednej z młodych wolontariuszek, której śniegi nie pozwoliły wczoraj dotrzeć z terenu gminy.

Mamy już pełne dane ze sztabu. Zbiórka w mieście przyniosła 9.514,61 zł, kwesta w gminie 4.903,16 zł. Z licytacji wpłynęło 1205 zł, więc łącznie na konto WOŚP popłynęło 15.622,77 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Przedmioty na licytację przekazali: Księgarnia ALFA p. Haliny Chyb, sklep wielobranżowy RADIOLA p. Stanisławy Szulakowskiej i Izabeli Wisłockiej, firma MORAN p. Andrzeja Hołówki z Głogowa, Urząd Miejski w Chojnowie, sklep sportowo-turystyczny p. Jana i Zenona Rudziak, sklep SMYK p. Małogorzaty Darmoros, Galeria Kwiatów p. Kamili Kobyłki, firma POLERS, p. Zbigniew Halikowski, p. Elżbieta Świerczek, p. Wiesław Sandecki, p. Rafał Wyciszkiewicz, Zespół Taneczny KARAMBOL, fundacja WOŚP z Warszawy oraz anonimowo pani, która obdarowała nas chomikami! Tradycyjnie gorącym barszczykiem raczył nieodpłatnie wolontariuszy BAR POPULARNY p. Bułata i Czapskiego. Wszystkim - WIELKIE DZIĘKI!!!

TELEFONY MOKSiR - 512 680 388 lub 76 81 88 621
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie